Policjanci przerwali wesele. Na sali bawiło się blisko 100 osób

44
fot. pixabay
Mundurowi oraz pracownicy sanepidu interweniowali w Malanowie (powiat turecki), gdzie odbywało się wesele. Na sali znajdowało się blisko 100 osób. Policjanci wylegitymowali uczestników zabawy, a o całej sprawie może zostać poinformowana prokuratura.

Wesele miało miejsce ubiegłej nocy w Malanowie w powiecie tureckim. Miało w nim uczestniczyć nawet około 100 osób. Przypomnijmy, że organizacja takich zabaw jest zakazana w związku z obostrzeniami epidemicznymi wydanymi przez rząd.

O nielegalnej zabawie zostali powiadomieni policjanci. Kilkudziesięciu mundurowych przyjechało na salę, gdzie wylegitymowali wszystkich uczestników zabawy. – Policjanci pojawili się na sali po godzinie 17.00. Funkcjonariusze wykonywali czynności z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w artykule 165 paragraf 1 Kodeksu karnego. Po wejściu na salę policjanci wylegitymowali 81 osób, następnie po kontroli sanepidu, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego wydano decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych oraz organizowaniu zgromadzeń. Po wejściu na salę policjanci wylegitymowali 81 osób, następnie po kontroli sanepidu, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego wydano decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych oraz organizowaniu zgromadzeń – mówi asp. sztab. Mateusz Latuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

O całej sprawie ma zostać poinformowana także prokuratura. W tej sprawie będą prowadzone dalsze czynności i podejmowane będą kolejne decyzje.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

44 KOMENTARZE

 1. 88
  89

  Żenada! Pamietajcie podpierdalacze, policjanci, urzędasy z sanepidu, prokuratorzy i inni aparatczycy, że karma wraca…i wróci do Was! Tylko prawda nas wyzwoli…

  • 93
   75

   Pamiętajcie idioci, że właśnie przez takich jak wy imprezowiczów epidemia w Polsce ma rozmiar większy niż w większości krajów trzeciego świata a codziennie umiera około 700 osób. Jak można dobrze się z tym czuć mają pośrednio tyle trupów na swoich chrześcijańskich duszach? Hipokryci.

  • 28
   16

   Nie ma czegoś takiego jak karma.
   Biednym i słabym wmówiono, że jest jakaś sprawiedliwość/karma itp., aby się zanadto nie buntowali i myśleli, że jak siedzą pod butem pana to to kiedyś się zmieni.
   Nie, nie zmieni się.

  • 34
   48

   Troszkę koleś przesadziłeś z tymi danymi. Dane z dzisiaj-21703 zakażeń, 245 zgonów. A gdzie tu twoje 700 zgonów? Ludzie czekają rok albo dłużej na wesele a tu takie Kargule im mieszają, ludzie zawistni którym samym dużo do szczęścia brakuje.

  • 37
   22

   Przywoływanie weekendowej liczby zgonów to właśnie manipulacja danymi. Dane o zgonach w weekend sa niemiarodajne przez opóźnione raportowanie placówek leczniczych. Poza tym nie mamy pojęcia ile osób umiera bez zdarzenia postawienia diagnozy. Wiec moje 700 jest prawdopodobnie bliższe prawdy a i tak zaniżone niż dzisiejsze oficjalne dane.

  • 5
   8

   Zyg Zyg proszę mnie w żadnym razie nie podpinać pod ta szczujnie z TVP, jeśli teraz chcesz napisać, że przez TVN to pod tych symetrystów też mnie nie podpinać.

 2. 70
  38

  I bardzo dobrze zrobili organizując to wesele. Taką imprezę planuje się nawet dwa lata wcześniej. A jak na placu Piłsudskiego obchodzi się rocznicę katastrofy Smoleńskiej to można? Albo rocznicę radia Maryja na 200 osób, czy też pogrzeb Krawczyka (też na kilkaset osób). Ludzie, obudźcie się. Oni już się czują jak Putin albo Kim w Korei Północnej. Gratulacje dla nowożeńców.

  • 27
   43

   Żalosna jest Twoja odpowiedź….na rocznicy smoleńskiej bylo zaledwie kilkanaście osób składających kwiaty nikt z nikim się nie obsciskiwal i nie byl w bliskim kontakcie tak jak na weselach…
   Zreszta wesela nie są konieczne to życia… bez nich można się obejść… głupota jest planowanie czegos w obecnych czasach… jak by były większe mandaty tak jak np. W Dubaju za przekraczanie obostrzenia to ludzie by sie nauczyli i ich przesktezegali

  • 11
   4

   Nie wiem skąd bierzesz dane o zgonach (na srovid oczywiście). Według GUS na srovid zmarło ok. 53 tys. ludzi, według twojej liczby 700 dziennie to przez 83 dni tyle by zmarło. A to jest liczba od początku pandemii więc troszkę się zagalopowałeś. Gdyby jeszcze do tego dodać ile w skali kraju zgonów przypisano covidowi to wychodzi na to że zmarło mniej jak na zwykłą grypę (która w cudowny sposób zniknęła). Tak właśnie manipuluje się ludźmi i danymi. Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą.

  • 19
   4

   Może wesela nie są konieczne, a pogrzeb Krawczyka z premierem i pompą tak? Albo dzisiaj zlot motocyklistów na Jasnej Górze również o. K? Widać co z mózgiem ludziom robi TV PIS. To są ludzie cierpiący na syndrom sztokholmski.

  • 37
   19

   Oczywiście masz rację ograniczenia z prawem nie maja za wiele wspólnego ponieważ nasz nieudolny rząd nawet nie ma zdolności uchwalić prawa które byłoby legalne. Został tylko zdrowy rozsądek społeczeństwa niestety po takich imprezach widać, że z nim też jest problem. Choć w tym przypadku artykuł 165 Kodeksu Karnego jest jak najbardziej uzasadniony i zgodny z prawem.

 3. 40
  21

  I dobrze postąpili. A podj….. to ich może zawiedziony konkurent Pana młodego. A co do zgromadzeń, to UEFA już dała sygnał że nie będą dalej przekładać EURO i turniej odbędzie się z udziałem kibiców. Poszczególne miasta dają limity 25 – 50%,ale Budapeszt stawia nawet na 100 %! Tak że kapusie mogą się pieklić, normalność i tak niedługo powróci.

  • 8
   4

   Tak, to dopiero za 2 miesiące i zakładam, że wpuszczą zaszczepionych, potwierdzonych ozdrowieńców, ale to tylko moje domysły.

  • 22
   7

   Ty już zachorowałeś. Na schizofrenie. Używasz epitetów (co na to redaktor?), ale argumentu żadnego nie przedstawiłeś.

  • DO “JA” – BO DOSTANIESZ SOLIDNEGO KLAPSA NA TE SWOJE DUPSKO ZA TE OBRAŻALSKIE SŁOWNICTWO INNYCH LUDZI.

 4. 16
  19

  @Dario: Nie widzisz hipokryzji w tym co piszesz? hahahah “Tylko prawda nas wyzwoli”
  No to wyzwoliła prawda – ludzi z wesela, którzy oszukiwali.

  • 29
   19

   To może Dario wyjaśnisz nam co się dzieje ze światem od ponad roku. Kto to robi po co to robi i dlaczego nam to robią? Chętnie tych teorii wysłuchamy. I jedna i druga strona zapewne.

  • 17
   13

   Dane GUS o liczbie zgonów przeczą temu co piszesz. Przy zatkanej służbie zdrowia umiera też wiele osób które mogłyby żyć w normalnych nie pandemicznego warunkach. Covid zatyka służbę zdrowia nadmiarowe zgony rosną. Nie tylko Covid zabija. A ludzie organizujący covid-party przyczyniają się do jeszcze większego zapychania służby zdrowia. Pośrednio przyczyniają się do niepotrzebnych śmierci.

  • 16
   19

   Od ponad roku to nas robią w chu… a ludziska jako tłuszcza to łykają… Nie mam zamiaru się rozpisywać bo dość już na ten temat powiedziano (trzeba tylko słuchać obiektywnych źródeł a nie opłacanych mediów). Polecam tylko książkę “Wielki Reset”. Tam jest wszystko czytelnie opisane kiedy zaczął się ten cyrk, planowanie zaczęło się od upadku muru Berlińskiego, potem kolejne szczyty ONZ. Każdy szczyt miał swoje cele, to też można odnaleźć w Google. Po prostu po upadku bloku wschodniego zabrakło narzędzi do trzymania społeczeństwa za pysk. I teraz je mają co widać po niektórych wypowiedziach.

  • 3
   8

   Tak też myślałem, że wypłyną wszystkie teorie spiskowe jakie widział internet. Włączcie myślenie a nie czytacie teorie spiskowe z googla. (Wielka korporacja dlaczego nie bierze udziału w spisku i nie cenzuruje internetu??)

 5. 19
  4

  Niedługo minie rok od śmierci młodej kobiety w ciąży z Ostrzeszowa czy ktoś został już skazany za śmierć tej kobiety i jej dziecka i za tysiące podobnych zgonów spowodowanych nie otrzymaniem pomocy medycznej

  • Mylisz się. To nie jest teoria spiskowa tylko fakty skrupulatnie zebrane i opisane, a przykład Google podałem dla sprawdzenia faktów, np. Cel 1 i cel 7 milenijnej konferencji ONZ w 2000 roku. To są dokumenty archiwizowane i przedstawiane do publicznej wiadomości. A co do cenzury internetu jest on cały czas – wypowiedzi naukowców antycovidowych są usuwane bo są niewygodne.

  • 10

   Zgadza się. Niektórzy nawet nie obudzą się z ręką w nocniku bo ten nocnik im ukradną. Ale to jest ich problem, pokazują że Polacy nadal są “do tyłu”. W Niemczech przed świętami demonstracje przeciw obostrzeniom – w Polsce tylko tłumy na Kalwarii Zebrzydowskiej a pozostałe imprezy – donos na policję. Wczoraj pogrzeb Krawczyka to samo. Żenada.

  • 10

   Dobrze, że wy to wiecie… ja mam się w pandemii całkiem dobrze w przeciwieństwie do was szury. Szkoda tylko, że to ja dbam o wasze zdrowie a wy moje macie w waszych szurowskich nosach węszących. Miłej niedzieli mimo wszystko. Polecam rzetelna wiedzę i edukacje.

  • Rzetelną wiedzę masz również w książkach, np. “Wielki Reset”. Niejednym się oczy po tej lekturze otwierają. Również więcej obiektywizmu i miłej niedzieli.

 6. 10

  Wesele jest raz w życiu, zlot motocyklistów na Jasnej Górze co roku. I jak to się ma do zakazów? Tam 100 osób, tu tysiące. Tak nie wolno a tu można. Kiedy oni przestaną robić z ludzi idiotow?

 7. 5
  8

  Wesela to jedna z nielicznych rzeczy, która powinna być zakazana. Nie ma innej imprezy na której ludzie sa tak blisko siebie i pluja sobie w geby

 8. 4
  5

  Małorolne chłopki….. Rozprzestrzeniają Covid-19, ta para młodych, to ale muszą być wieśniaki. Jak można wesele urządzać, a zresztą kto tam poszedł, też wieśniaki….

 9. 6
  1

  A jak dziś przy Limanowskiego, w Ostrowie, w trakcie odpustu, w południe, dziesiątki osób latały bez maseczek, to policji nie było. 🙁

 10. 7
  4

  Mimo nieciekawych danych o zakażeniach koronawirusem i zgonach osób chorych na Covid, nadal wiele osób kwestionuje powagę sytuacji.Przykre ! Totalna opozycja…

  • 6
   4

   Zwykle wynika to z tego, że nikt bliski poważnie nie zachorował/nie zmarł. Cóż, może pozostaje im tego życzyć? Też miałem, tzn. mam takiego odważnego kolegę (akurat rok temu gdy to się zaczęło), tak sobie pokpiwał, podśmiechiwał, olewał, a jak go dopadło i przeorało to już tupta w kolejce do szczepienia, bo boi się, że znów po wejściu na piętro w domu wyzionie ducha ze zmęczenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick