Nie chciał wpuścić policjantów do siłowni. Interweniowało kilkunastu mundurowych

9
Fot. pixabay.com
Ponad 10 policjantów interweniowało podczas kontroli jednej z siłowni na terenie Kalisza. Właściciel nie chciał wpuścić mundurowych. Ostatecznie po godzinnej rozmowie udało im się wejść do środka, gdzie znajdowało się około 30 ćwiczących osób. Wszyscy zostali wylegitymowali.

Funkcjonariusze kaliskiej komendy policji kontrolują m.in. siłownie, gdzie sprawdzają, czy nie dochodzi do łamania obostrzeń nałożonych przez rząd. Podczas kontroli jednego z obiektów przy Alei Wojska Polskiego w Kaliszu policjanci nie zostali wpuszczeni do środka przez właściciela. Rozmowy przed wejściem trwały około godzinę. – Ostatecznie właściciel postanowił wpuścić policjantów na kontrolę. W obiekcie znajdowało się blisko 30 osób, które zostały wylegitymowane. Będziemy ustalać czy te osoby mogły przebywać na siłowni i czy ta siłownia w ogóle powinna funkcjonować – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Rzeczniczka kaliskiej policji zaznacza, że kontrole tego typu miejsc trwają nieustannie i każdy z właścicieli powinien spodziewać się wizyty policjantów. Aktualne obostrzenia potrwają co najmniej do 18 kwietnia. O tym, czy zostaną przedłużone lub zniesione powinniśmy dowiedzieć się w przyszłym tygodniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 13
  6

  Czemu nie pozamykają kościołów ,przecież tam też ludzie chodzą i się zarażają ale kościół może być otwarty i zarabiać na śmierci ludzi.

 2. 4
  1

  Przeciez siłownię są zamknięte według rozporządzenia to co oni kontrolują a jeżeli są nielegalnie otwarte to dlaczego nie są zamykane tylko nękane kontrolowanie czyżby nie było prawa nakazującego zamknięcie silowni

 3. 2
  2

  Cała ta sytuacja z niekończącym się lockdownem obiektów sportowych jest absurdalna. Dużo lepsze efekty by przyniosła regulacja zmuszająca właścicieli do rygorystycznego przestrzegania ograniczeń ilości ćwiczących, wymogów sanitarnych itp. Także ewentualnie nakładane mandaty za łamanie takich wytycznych byłyby mniej kontrowersyjne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick