DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Radny chce zlikwidować wszystkie publiczne kosze na śmieci?

Likwidacja około pięćdziesięciu publicznych (ok. 30% wszystkich należących do powiatu krotoszyńskiego), ulicznych śmietników podyktowana była głównie wysokimi kosztami ich opróżniania. „Eko-Siódemka” zajmująca się gospodarką odpadami podniosła stawki. Zamiast 2,5 zł za jeden kosz, teraz będzie pobierać 10 złotych za opróżnienie każdego z nich. – W 2019 płaciliśmy 49 tys. złotych, w tym roku po likwidacji części koszy i zmniejszeniu częstotliwości opróżniania publicznych kubłów zapłacimy 65 tysięcy. Gdybyśmy tego nie zrobili, ta opłata wynosiłaby około 160 tysięcy – wylicza wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski. Kosze zniknęły m.in. z ulicy Kościuszki oraz ul. Piastowskiej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Z ulic Krotoszyna znikają kosze na śmieci, bo… samorząd oszczędza

Radni powiatowi podjęli uchwałę, ale sporo o niej dyskutowali. Jeden z radnych, Dariusz Rozum, ma bardzo radykalne podejście do tematu. – Decyzja zarządu powiatu jest taka a nie inna, natomiast ja bym posunął się krok dalej – mówi. Dariusz Rozum proponuje, by zlikwidować wszystkie publiczne kosze na śmieci przy drogach powiatowych. Nie ukrywa, że z własnych obserwacji ma jeden wniosek, którym argumentuje swoje zdanie. – Często widać zawinięte, naładowane reklamówki ze śmieciami wyniesionymi z domu. Kompletnie tego nie rozumiem, bo przecież każdy z nas obłożony podatkiem śmieciowym i tak za to płaci – mówi Rozum.

Wicestarosta powiatu krotoszyńskiego twierdzi, że na razie nie ma w planach demontażu kolejnych publicznych kubłów na śmieci. – Jest to dla nas naprawdę niekomfortowa sytuacja, że musimy takie decyzje podejmować i do takich absurdów musi dochodzić przy szukaniu oszczędności – wyjaśnia Paweł Radojewski.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • K
  Kliks

  środa, 4 marca, 2020

  Polikwidują kosze, bo chcą zaoszczędzić a za sprzątanie ulic potem zapłacą jeszcze raz tyle.

  Odpowiedz
 • 2
  229

  środa, 4 marca, 2020

  zlikwidować kosze a postawic obelisk na to pieniądze sa

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 5 marca, 2020

  Głupota do kwadratu

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz