Punkt wyszarpany w końcówce. Centra może czuć niedosyt?

Podziałem punktów zakończyły się sobotnie derby pomiędzy Ostrovią 1909 a Centrą Ostrów Wielkopolski. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale grając w osłabieniu tuż przed końcem stracili bramkę i mecz rozgrywany przy sztucznym oświetleniu Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim zakończył się wynikiem 1:1.

Na piłkarską mapę Wielkopolski po dwóch latach przerwy wróciły derby Ostrowa Wielkopolskiego. W ostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi, ale przedostatniej rozgrywanej w tym roku kalendarzowym żadna z drużyn nie była w stanie udowodnić wyższości nad rywalami. Oba zespoły miały w ostatnich miesiącach wiele problemów, a derbowe spotkanie pokazało, że mimo wielu różnic, w bezpośrednim starciu zarówno Ostrovia 1909 jak i Centra prezentują dość wyrównany poziom.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, bo mimo kilku szans piłka nie znalazła drogi do żadnej z bramek. Sporo zmieniło się po przerwie. Najpierw na prowadzenie wyszła Centra, która wywalczyła rzut karny. Do piłki podszedł Michał Kucharski i zamienił „jedenastkę” na gola.

Gra w osłabieniu dała się jednak we znaki zwłaszcza w końcówce, kiedy biało-czerwoni przycisnęli rywala, co przełożyło się na znacznie więcej sytuacji pod bramką. W doliczonym czasie gry głową skierował piłkę do siatki Maciej Kaniewski doprowadzając do remisu 1:1.

Ostrovia 1909 – Centra Ostrów Wielkopolski 1:1 (0:0)
0:1 – Michał Kucharski (61.) – karny
1:1 – Maciej Kaniewski (90.)