Przez niemal trzy lata rozbierali auta na części? Sprawę bada prokuratura

0
Zakaz opuszczania kraju, dozór policji i tymczasowy areszt przyznał prokurator i Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie dwóm mężczyznom podejrzanym o paserstwo.

Podejrzanymi są 32- i 28-letni mieszkańcy Sycowa, którzy – jak ustaliła policja – zajmowali się paserstwem. „Dziuple samochodową”, w której rozbierali auta na części, znaleziono na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Prowadzone przez funkcjonariuszy śledztwo doprowadziło do postawienia zarzutów dwóm mężczyznom. – Pozwoliło to na zastosowanie przez Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju wobec 32-letniego mieszkańca Sycowa oraz zastosowanie przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie środka w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 28-latka, również mieszkańca Sycowa – mówi sierż. sztab. Magdalena Hańdziuk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Mężczyźni są podejrzewani o to, że od stycznia 2015 do czerwca 2018 ukrywali i rozbierali na części podzespoły i pojazdy luksusowych marek, wiedząc, że pochodzą one z działalności przestępczej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick