Przewodniczący broni radnych, a ci głosują za przyznaniem medali

20
Zobacz podsumowanie XIII Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, która nabierała tempa z każdą godziną. Jakie uchwały wprowadzono? O czym rozmawiali radni i dlaczego przewodniczący Jarosław Lisiecki stanął w ich obronie?

Batalia o zasady przyznawania stypendiów dla najzdolniejszych uczniów trwa w najlepsze. Burzliwa dyskusja na ten temat toczyła się już na poprzednich sesjach Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. We wrześniu temat wrócił jak bumerang, ale zawarty w proponowanym porządku obrad punkt wycofano. Dyskusja wróci na kolejnej sesji, zaplanowanej na 30 października.

Początkowo przewodniczący rady Jarosław Lisiecki co chwilę ogłaszał kolejną krótką przerwę, aby dokonać konsultacji bądź dać czas na sprawdzenie zagadnień prawnych radcom obecnym na sesji. Tym sposobem dopiero po godzinie trwania sesji udało się przegłosować porządek obrad. Później debata nabrała tempa. Niezwykle sprawnie poszło głosowanie nad przyznaniem medali Za Zasługi dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Medalu Republiki Ostrowskiej zasłużonym dla Ostrowa osobom, a także Hufcowi ZHP.

Głosowano także za nadaniem imienia placowi przed budynkiem Dworca PKP w Ostrowie Wielkopolskim. Radni poparli propozycję, aby nazwać go imieniem Ostrowskich Hallerczyków. Co jeszcze działo się na XIII Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego? Zobaczysz w materiale wideo.

XIII Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

  • 5
   1

   Nie polecam sugerować się ocenami dziennikarza, bo z punktu widzenia uczestnika imprezy wygląda to nierzadko zgoła inaczej niż stoi w komentarzu

 1. 11
  1

  „Głosowano także za nadaniem imienia placowi przed budynkiem Dworca PKP” właściwie to po co ? a jeśli już koniecznie to może „Plac Dworcowy” i tyle?

 2. 15

  A dlaczego z porządku obrad sesji wycofano uchwałę dot. stypendium JPII? Przecież „Przyjaźni” mają większość i mogą wszystko przegłosować…

  • 12

   Uchwałę wycofano dzięki urzędnikom, którzy „zapomnieli” zamieścić w BIP wyników konsultacji społecznych. Kolejny już przykład rażącej niekompetencji urzędników. Na poprzedniej sesji radni odrzucili uchwałę, która nie została uzgodniona ze związkami zawodowymi. W obu przypadkach wojewoda miałby prawo unieważnić uchwały. Czekamy na dalsze przykłady niekompetencji. Brawo szefowa tej ekipy.

  • 15
   1

   Projekt uchwały dot. stypendium opracował zespół złożony z przyjaznych, kogoś z opozycji (radny Grzeszczyk?) i przyjaznych urzędników. A przewodniczącą tego zespołu była radna Lisiak od przyjaznych. Mieli to klepnąć na sesji a tu taki ZONK

  • 6
   13

   Projekt uchwały jest bez zarzutu i na następnej sesji przejdzie bez idiotycznych zmian proponowanych przez twoich idoli z pis. Nawalili urzędnicy, którzy mieli te uwagi zamieścić w BIP. Nie martw swię, oberwali, zamieszczą i Rada uchwali już bez przeszkód. W zespole byli urzędnicy, kilku radnych pani Klimek i jeden z opozycji. PiS nie zgłosił swojego człowieka do komisji, a teraz się pluje. Tak a`propos Dobromirze, masz na imię Włodzio? Nie zdziwiłabym się.

  • Projekt uchwały bynajmniej nie jest w kształcie, który nie naraża go na zarzuty. Jest wręcz odwrotnie. Nie widzi tego ten kto nie chce tego zauważyć (zła wola, zgoda na bylejakość lub patrzenie z pozycji siły i urzędu)

 3. 20
  5

  Dziękujemy radnym z PiS za inicjatywę i uchwałę o placu Hallerczyków. Trzymamy za was kciuki i jesteśmy z wami. Jesteście bardzo aktywnymi i merytorycznymi radnymi.

 4. Ja tak całkiem z nudów włączyłem to posiedzenie i mam pytanie bo czegoś nie rozumiem , za każdym razem gdy było głosowanie po nim od razu pokazywały się wyniki kto jak głosował i tu pojawia się moje pytanie zawsze p E Grochowska pojawiała się jako dwa głosy dlaczego ?

  • Spieszymy wyjaśnić. W radzie zasiadają Elżbieta Grochowska i Elżbieta Grocholska. Nazwiska są łudząco podobne, bo różnią się tylko jedną literą.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick