Przedsiębiorcy w całości zwolnieni z opłat za koncesję alkoholową. Radni przegłosowali

2
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Radni Ostrowa Wielkopolskiego przegłosowali projekt uchwały, który zakłada zwolnienie przedsiębiorców z opłat za koncesję alkoholową. Wersja złożona przez prezydent Beatę Klimek zakładała uchylenie 2/3 opłat. Po czasie przychylono się jednak do projektu złożonego przez radnych Koalicji Obywatelskiej, która mówi o zwolnieniu z całości opłat.

O takiej formie pomocy dla ostrowskich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gastronomiczną informowaliśmy na łamach portalu na początku lutego. Wtedy na fanpage’u Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego pojawiła się informacja o złożeniu przez nią projektu uchwały w sprawie zwolnienia restauratorów i właścicieli klubów z 2/3 opłat za koncesję alkoholową.

Podobny projekt złożyli także radni Koalicji Obywatelskiej. Tu jednak założono zwolnienie z całości opłat. Temat powrócił na czwartkowej sesji rady miejskiej. – Przez lata ogródki oraz klubu budowały markę Ostrowa Wielkopolskiego, jako miejsca gdzie można dobrze zjeść, odpoczywać i dobrze się bawić. Dlatego nam wszystkim obecnym na dzisiejszej sesji zarówno z Koalicji Obywatelskiej, jak i Przyjaznemu Ostrowowi oraz Prawu i Sprawiedliwości zależy żeby w tym trudnym czasie pandemii korzystać ze wszystkich narzędzi, by pomóc ostrowskim przedsiębiorcom – mówił radny Jakub Paduch.

CZYTAJ TAKŻE: Większość radnych za przeniesieniem SP4 na ul. Waryńskiego

Radny Paduch zaznaczał, że jest to podjęcie ryzyka, ale chcą oni skorzystać z ustawowej furtki, która pozwala odejść od ogólnej zasady nie działania prawa wstecz. – Można też powiedzieć, że kto nie ryzykuje ten na ostrowskim rynku szampana się już nie napije. Mamy nadzieję, że już niedługo wrócimy do normalnego funkcjonowania, a stan restauracji, pubów nie zmieni się i przetrwają one pandemię. 

Radny Nycek z klubu Przyjazne Miasto poinformował, że podczas branżowej komisji spraw społecznych pochylono się nad projektem radnych KO i poparto pomysł. – Intencją tej uchwały jest jak najszersze poparcie ostrowskich przedsiębiorców. To jest dla nas najważniejsze. Jesteśmy absolutnie przekonani, że najważniejsze nie jest to, kto jest wnioskodawcą, ale pomoc w jak najszerszym kontekście. Klub Przyjazne Miasto poprze ten projekt uchwały – informował radny Nycek.

Głosowanie było jedynie formalnością. Wszyscy radni byli za przyjęciem projekt uchwały.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick