Przebudowali kilkanaście dróg. W tym roku planują odnowić kolejne [ZDJĘCIA]

4
fot. Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza
Władze Kalisza przystępują do kolejnego etapu przebudowy dróg osiedlowych. W latach 2020-2023 ma zostać wyremontowanych 40 takich ciągów komunikacyjnych. Do końca tego roku zrealizowana zostanie mniej więcej połowa z nich.

12 z 40 dróg osiedlowych zostanie wyremontowanych w tym roku. To element zaplanowanego do 2023 roku planu przebudowy tych mniejszych i mniej uczęszczanych, ale również ważnych ciągów komunikacyjnych w Kaliszu. Od początku trwania programu, a więc od 2020 roku zrealizowano już kilkanaście inwestycji. Po zakończeniu zaplanowanych na ten rok prac, program będzie zrealizowany mniej więcej w połowie.

CZYTAJ TEŻ: Szlak Bursztynowy zostanie wydłużony. Kalisz pozyskał milionową dotację

Gotowe są ulice: Głogowska, Racławicka, Żwirki i Wigury, Hoża, Zdrojowa, Kwiatów Polskich, Ogrodowa, Korczak, a także osiedlowe drogi w sąsiedztwie ulic Serbinowskiej i Górnośląskiej. “Na ukończeniu jest przebudowa ulicy łączącej dobrzeckie targowisko oraz ulicę Wyszyńskiego. Na ulicy Rajskowskiej prace są prowadzone na odcinku od Wału Matejki do mostu na Swędrni. Cały czas utrzymywany jest ruch samochodów, aby umożliwić mieszkańcom dotarcie do ich posesji” – informuje Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza.

Na tę inwestycję (przebudowa ulicy Rajskowskiej) Kalisz otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości niemal 3,2 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Parking przy ulicy Staszica odremontowany!

Na początku maja robotnicy rozpoczną przebudowę mostu na Swędrni. W planach jest odtworzenie fragmentów podpór i nowych konstrukcji przęseł. Skarpa i dno rzeki mają zostać zabezpieczone i umocnione. Ważna informacja dla kierowców jest taka, że ruch zostanie poprowadzony przez tymczasową przeprawę, która powstanie na wysokości kładki łączącej ulicę Pontonową z Ciesielską.

CZYTAJ TEŻ: Jedno z największych skrzyżowań przechodzi modernizację. Możesz obejrzeć to NA ŻYWO!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick