Szlak Bursztynowy zostanie wydłużony. Kalisz pozyskał milionową dotację

1
Fot. kalisz.pl
6 milionów złotych - to kwota dotacji, jaką otrzymał kaliski samorząd z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na przedłużenie Szlaku Bursztynowego, a konkretnie na budowę fragmentu nowej drogi pomiędzy ulicami Warszawską a Żwirki i Wigury.

Wielomilionowa inwestycja będzie miała za zadanie odciążyć ruch na ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Nowa droga bezpośrednio połączy skrzyżowanie ulicy Łódzkiej i Szlaku Bursztynowego ze skrzyżowaniem Warszawskiej i Sikorskiego. – Będzie to dwujezdniowa ulica z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Skrzyżowania będą miały formę rond. Wzdłuż niej powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i energooszczędne oświetlenie. Inwestycja ta znacząco wzmocni północną ramę komunikacyjną naszego miasta – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Pieniądze wpłynęły także do powiatu kaliskiego. Ten otrzymał 1,7 miliona złotych. Dotacja zostanie przeznaczona na przebudowę drogi gminnej położonej w centrum miejscowości Szadek, przebudowę drogi powiatowej nr 4327P Piotrów-Zagorzyn, modernizację i rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody w Jastrzębnikach oraz na przebudowę dróg gminnych w Szczytnikach, Popowie i Radliczycach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. To tak po kalisku ciężki transport samochodowy zostanie skierowany w osiedle domków jednorodzinnych i noc to nie zmieni poza tym, że będzie niebezpiecznie, głośno itp
    A OBWODNICY MIASTA JAK NIE MA TAK NIE MA
    Ludzie opamiętajcie się, bazujecie na planach z lat 80. Nie widzicie, że te rozwiązania nie przystają do dzisiejszych czasów!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick