Jedno z największych skrzyżowań przechodzi modernizację. Możesz obejrzeć to NA ŻYWO!

8
Ruszyły prace modernizacyjne na skrzyżowaniu Alei Słowackiego i ulic Raszkowskiej i Dworcowej. Przejazd w tę ostatnią ulicę zostanie "wyprostowany". Wymieniona zostanie także sygnalizacja świetlna, przesunięta zostanie tzw. linia zatrzymania. Na czas prac drogowych, kierowcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu, a po zakończonej modernizacji - kilku zmian w ruchu drogowym.

Prace modernizacyjne przy Alei Słowackiego oraz ulicach Raszkowskiej i Dworcowej idą pełną parą. Dotyczą modernizacji jednego z największych skrzyżowań w Ostrowie. Zmian będzie kilka, a kierowcy muszą liczyć się ze zmianami. – Całkowicie wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna. Wykorzystywana obecnie jest w złym stanie technicznym. W poprzednich latach dochodziło do jej awarii, silny wiatr uszkodził nawet ramię sygnalizatora. Najwyższy czas na jej wymianę. Przebudowa będzie wiązać się również z przesunięciem linii zatrzymania. Pojazdy na kierunkach Krotoszyńska – Raszkowska będą zatrzymywać się na czerwonym świetle znacznie bliżej środka skrzyżowania. Skróci to czas przejazdu i zwiększy jego przepustowość – informują władze miasta.

Zniknie także przejście dla pieszych na wysokości samolotu przy ulicy Krotoszyńskiej. Stwarza ono bardzo duże zagrożenie dla pieszych i kierowców. Po modernizacji przejście będzie zbliżone do skrzyżowania i objęte sygnalizacją świetlną. “Wyprostowany” zostanie także wjazd z Alei Słowackiego w ulicę Dworcową. Po przebudowie jezdni możliwy będzie przejazd na wprost, bez konieczności korekty toru jazdy.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i spodziewać się utrudnień w ruchu. Dyrektor Miejskiego Zarząd Dróg informuje, że są one nieuniknione przy tego typu pracach. – Szczególnie w okresie, gdy nie będzie działać sygnalizacja świetlna. Mimo, że prowadzenie prac w czasie ruchu znacząco je utrudnia, chcemy jak najdłużej uniknąć jego wyłączenia. Nastąpi to jedynie w czasie układania nowej nawierzchni jezdni. Chcemy, by kłopotliwych objazdów było jak najmniej – mówi Marcin Wieruchowski.

Prace w tym miejscu mają potrwać dwa miesiące, a ich koszt blisko 1,2 miliona złotych.

MOŻESZ OGLĄDAĆ POSTĘP PRAC NA ŻYWO!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  • 12
   3

   Nie będzie ronda bo kierowcy nie potrafią jeździć po rondach na których sa dwa pasy lub więcej.

 1. 17

  Duża przebudowa, nie zaprojektowano jednak dwóch lewoskrętów w stronę Al. Słowackiego a to jest jeden z największych problemów w tym miejscu.

  • Dokładnie , można by chociaż organizacje ruchu zmienić i ten pas środkowy zrobić oprócz jazdy na wprost z możliwością skrętu w lewo

 2. Nie dorobiono dodatkowego pasa do skrętu w lewo wiec korki nie znikną , mogli by chociaż zmienić organizacje ruchu i pas środkowy zrobić oprócz do jazdy na wprost z możliwością skrętu w lewo w kier. Kalisz -a.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick