Parking przy ulicy Staszica odremontowany!

0
Fot. UMOstrów
Zaniedbany parking przy ulicy Staszica w Ostrowie Wielkopolskim został już odremontowany i ponownie jest otwarty dla mieszkańców. Pojawiła się tam nowa nawierzchnia, wykonane zostało odwodnienie, wydzielono nowe miejsca parkingowe także te dla osób niepełnosprawnych.

O planach na modernizację parkingu przy ulicy Staszica poinformowano w grudniu ubiegłego roku. Pomysł jego utworzenia był jednym z zadań wpisanych do działu inwestycji w budżecie miasta. Stan parkingu był kiepski, a odczuwali to nie tylko mieszkańcy okolicznych bloków, ale też kierowcy przyjeżdżający do centrum Ostrowa.

Plac o wymiarach 25×40 m przeszedł gruntowny remont. – Zakres prac w ramach inwestycji objął sfrezowanie, ale także w części rozebranie istniejących nawierzchni. Wykonano ścieki poprawiające odwodnienie nawierzchni parkingu, które podłączone zostały do istniejącej kanalizacji deszczowej. Ostatnim etapem zadania była nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz chodnik i podjazdy z kostki brukowej – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych. Wszystkie zastosowane tu spadki nie przekraczają wartości określonych przepisami, tak, by osoby niepełnosprawne mogły się w tym miejscu swobodnie poruszać. Dodatkowo, dwa miejsca parkingowe dedykowane są właśnie im.

Inwestycje zrealizowała jedna z krotoszyńskich firm. Koszt modernizacji parkingu wyniósł ponad 113 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick