Próbne matury w krotoszyńskim „Mięśniaku”

0
Trwają próbne matury w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie. To jeden z dwóch próbnych egzaminów w szkole, przed tym właściwym – który odbędzie się w maju przyszłego roku.

Pierwszego dnia uczniowie ostatnich klas mierzyli się z pisemnym egzaminem z języka polskiego. – Musieli rozwiązać test czytania ze zrozumieniem na podstawie dwóch tekstów nieliterackich. Ponadto w arkuszu pojawiło się polecenie napisania wypracowania w formie rozprawki problemowej lub interpretacji utworu poetyckiego. Punktem wyjścia do skonstruowania własnej wypowiedzi był tekst źródłowy – poinformował Roman Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie. W następnych dniach uczniowie podeszli do egzaminu z matematyki oraz języków obcych. To pierwszy próbny egzamin, z jakim zmierzą się uczniowie ostatnich klas techników.

– Tradycją naszej szkoły jest, że robimy co najmniej dwie próbne matury. Później widać tego efekty i wyniki tej właściwej matury są całkiem dobre na tle powiatu czy województwa – uważa Roman Olejnik. W tym roku szkolnym w popularnym „Mięśniaku” przystąpi do matury rekordowa liczba – 129 uczniów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick