Pracownicy firmy Halfen nie mają koronawirusa

2
Fot. Bill Oxford / Unsplash
Dobre wieści dotarły do Dyrektora Zakładu Halfen w Nowych Skalmierzycach. Po kilku dniach oczekiwania nadeszły wreszcie wyniki badań dwóch pracowników, u których podejrzewano zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Na szczęście wyniki są ujemne, a to oznacza, że mężczyźni nie zachorowali na COVID-19.

W piątek informowaliśmy o tym, że władze zakładu Halfen zlokalizowanego w Nowych Skalmierzycach wstrzymały pracę i odesłały pracowników do domów. Produkcja nie została wznowiona także w poniedziałek, ponieważ dyrektor nowoskalmierzyckiej filii Mariusz Mucha zapowiedział, że nie ruszy ona ponownie do momentu otrzymania wyników. Wtedy miałaby zapaść decyzja, co dalej. Wyniki dotarły w poniedziałek popołudniu – są ujemne, a to oznacza, że pacjenci nie zostali zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 i nie zachorowali na COVID-19.

CZYTAJ: 85-latek zaraził się od syna. To były dyrektor w krotoszyńskim Mahle

– Wznawiamy działalność od nocnej zmiany, ale będzie się odbywać pod wieloma restrykcjami, żeby maksymalnie ograniczyć kontakt między poszczególnymi osobami. Nie da się go całkowicie wyeliminować, ale będziemy tak funkcjonować, żeby pracownicy w jak najmniejszym stopniu musieli się ze sobą spotykać – mówi portalowi wlkp24.info

Wśród restrykcji, o których mówi dyrektor zarządu, są m.in.: praca zdalna, praca zmianowa w administracji, zmiana godzin rozpoczęcia i zakończenia zmiany roboczej dla poszczególnych obszarów. „O szczegółach pracownicy będą informowani przez swoich bezpośrednich przełożonych” – czytamy w wystosowanym w poniedziałek oświadczeniu.

Poniżej pełna treść oświadczenia:

 

Oni cały czas rpzebywają pod opieką lekarzy, więc będziemy siezdawać na lekarzy, czy zostaną zwolnieni. Pracownicy czują się dobrze.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick