85-latek zaraził się od syna. Potwierdzono u niego koronawirusa

7
Fot. pl.mahle.com
85-letni mężczyzna to pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na terenie południowej Wielkopolski. Pacjent z krotoszyńskiego SOR-u został przetransportowany na Oddział Zakaźny w Kaliszu. Jego stan określany jest jako średnio dobry. 85-latek koronawirusem zaraził się od syna, który jeszcze niedawno pełnił funkcję dyrektora jednego z działów w krotoszyńskim oddziale firmy Mahle.

Do 85-letniego mężczyzny z dusznościami został wezwany zespół ratownictwa medycznego. We wstępnym wywiadzie nie poinformowano nikogo, że pacjent miał kontakt z synem, który wrócił zza granicy. Tym sposobem siedem osób, które miało kontakt z pacjentem, zostało odesłanych na kwarantannę, a oddział dokładnie zdezynfekowany.

CZYTAJ: Siedem osób z personelu medycznego poddanych kwarantannie. Pokłosie koronawirusa w Krotoszynie

Starszy mężczyzna zaraził się od swojego syna, który do niedawna pełnił funkcję dyrektora jednego z działów krotoszyńskiej filii firmy Mahle. W firmie zapanował strach i niepewna sytuacja. – Wiemy, że były dyrektor przebywa na Oddziale Zakaźnym w Poznaniu, a jego ojciec w Kaliszu. Pragniemy poinformować, że były dyrektor był na terenie firmy ostatni raz 29 lutego. Wtedy też oddał resztę służbowego sprzętu. Pragniemy zapewnić pracowników, że reagujemy na bieżąco. Jeśli będzie taka konieczność, wdrożymy odpowiednie środki – poinformowała Patrycja Puzniak z działu HR firmy Mahle.

CZYTAJ TEŻ: Pracownik Mahle poddany kwarantannie. Miał kontakt z zakażoną osobą

Firma wciąż oczekuje na wyniki badań koordynatora zewnętrznego, który współpracuje z krotoszyńskim oddziałem firmy. Przebywa on obecnie na kwarantannie. – Jego okres kwarantanny kończy się w środę. Wiemy, że czuje się dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów – dodaje Patrycja Puzniak.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Ponoć 85 latek i jego rodzina wprowadzili w błąd ratowników medycznych twierdząc że nie mieli kontaktu z kimś kto był zagranicą ani z żadnym zakażonym

    • To prawda.Kłamał facet na sorze i cała głupia rodzinka, stąd ratownicy w kwarantannie.Powinni za to dostać porządną karę!

  2. Dlaczego nikt nie poda nazwiska tego gościa i danych, łącznie z wykazem gdzie przebywał od czasu przyjazdu do Polski ? Podobno spotkał się z wieloma osobami. Zupełnie niepoważny człowiek, za takie zachowanie to powinien wylecieć ze stanowiska państwowego a od mieszkańców Koźmina Wlkp. dostać kopa w tył…

  3. Minister Zdrowia PiS zawierzył nasze zdrowie Matce Bożej.Nie zakupił testów w odpowiedniej ilości czy masek i kombinezonów ochronnych dla Szpitali i personelu medycznego.PiS przespał 2m-ce i obudził się w marcu. Walczyli o 2 miliardy na TVP zamiast skupić się na tym co nadejdzie.

  4. A CO SŁYCHAĆ Z KSIEDZEM PEDOFILEM Z POD OSTROWA ?KTÓRY UMÓWIŁ SIE Z 16 STO LATKIEM ? CZY JUŻ KSIADZ ZOSTAŁ ZAPUSZKOWANY . ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick