Pożyczał i nie oddawał. Wyłudził setki tysięcy złotych

0

Ponad 350 tys. złotych zobowiązań, z których nigdy nie miał zamiaru się wywiązać, zaciągnął 32-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna pożyczał pieniądze na rzekomy zakup materiału niezbędnego do kontynuowania prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Zakupów nie było, zwrotu pożyczek również, a naciągniętych zostało pięć osób.

W czerwcu ubiegłego roku do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wpłynęło z miejscowej prokuratury zawiadomienie dotyczące oszustwa na szkodę dwóch osób. Jak wynikało z przekazanych materiałów, 32-letni mieszkaniec gminy Jarocin miał pożyczyć od swoich znajomych w grudniu 2015 roku pieniądze w kwocie ponad 97 tys. zł i do tej pory ich nie zwrócić.

– Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. W trakcie zbierania materiałów dowodowych policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, nie są jedynymi oszukanymi przez 32-latka. Jak się okazało, mężczyzna w okresie od września 2015 r. do lipca 2016  r. pożyczył pieniądze od 5 różnych osób na łączną kwotę ponad 350 tys. zł – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Według mundurowych mężczyzna od początku działał z zamiarem nie wywiązania się z umowy. Pieniądze pożyczał pod pozorem prowadzonej działalności gospodarczej – na zakup materiału potrzebnego do dalszej produkcji. Spłata zobowiązań miała nastąpić w krótkim terminie, nie nastąpiła do tej pory.

– Z ustaleń wynika, że 32-latek w okresie, w którym zaciągał pożyczki, nie dokonał zakupu towaru zgodnego z branżą prowadzonej przez niego działalności – dodaje rzecznik.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na  przedstawienie podejrzanemu zarzutów oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na łączną kwotę 352 tys. zł. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick