DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pożyczał i nie oddawał. Wyłudził setki tysięcy złotych

W czerwcu ubiegłego roku do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wpłynęło z miejscowej prokuratury zawiadomienie dotyczące oszustwa na szkodę dwóch osób. Jak wynikało z przekazanych materiałów, 32-letni mieszkaniec gminy Jarocin miał pożyczyć od swoich znajomych w grudniu 2015 roku pieniądze w kwocie ponad 97 tys. zł i do tej pory ich nie zwrócić.

– Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. W trakcie zbierania materiałów dowodowych policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, nie są jedynymi oszukanymi przez 32-latka. Jak się okazało, mężczyzna w okresie od września 2015 r. do lipca 2016  r. pożyczył pieniądze od 5 różnych osób na łączną kwotę ponad 350 tys. zł – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Według mundurowych mężczyzna od początku działał z zamiarem nie wywiązania się z umowy. Pieniądze pożyczał pod pozorem prowadzonej działalności gospodarczej – na zakup materiału potrzebnego do dalszej produkcji. Spłata zobowiązań miała nastąpić w krótkim terminie, nie nastąpiła do tej pory.

– Z ustaleń wynika, że 32-latek w okresie, w którym zaciągał pożyczki, nie dokonał zakupu towaru zgodnego z branżą prowadzonej przez niego działalności – dodaje rzecznik.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na  przedstawienie podejrzanemu zarzutów oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na łączną kwotę 352 tys. zł. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz