Pożar na trzecim piętrze. Ogień „wychodził” oknami [ZDJĘCIA]

1
Fot. st. asp. Mariusz Figiel, OSP Kalisz-Lis
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek w Kaliszu. Ogień pojawił się w budynku wielorodzinnym na trzecim piętrze. W akcję zaangażowano 28 strażaków.

Do pożaru kamienicy doszło w nocy ze środy na czwartek w Kaliszu przy ul. Harcerskiej. Wezwani na miejsce strażacy zastali go w rozwiniętej fazie. Ogień wydostawał się na zewnątrz przez okna. – Z mieszkań przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej ewakuowały się dwie osoby. Pierwszą z nich był właściciel lokalu, w którym się paliło, a drugą była lokatorka z mieszkania na parterze. Obie osoby nie zgłaszały żadnych dolegliwości – wyjaśnia mł. asp. Jakub Pietrzak z PSP w Kaliszu.

W akcji wzięło udział 28 strażaków, którzy gasili ogień zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Po opanowaniu sytuacji oddymiono klatkę schodową i dogaszono pożar. Sprawdzono też pozostałe mieszkania na obecność tlenku węgla. Zakończenie prac rozbiórkowych pozwoliło natomiast na sprawdzenie mieszkania kamerą termowizyjną, aby wykluczyć wszelkie zarzewia ognia. Podczas działań lokator mieszkania, w którym doszło do pożaru, zaczął uskarżać się na ból rąk. Stwierdzono u niego oparzenia na rękach oraz plecach w związku z powyższym udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy (schładzanie oparzeń, tlenoterapia bierna, wsparcie psychiczne) i zadysponowano zespół ratownictwa medycznego – dodaje.

Jak informują strażacy, w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru, miało miejsce przepalenie rury z bieżącą wodą, co spowodowało wyciek. Dlatego trzeba było zakręcić w budynku główny zawór wody. Działania zakończono o 5.00.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick