Poseł Kaleta awansował. Otrzymał w Sejmie nową funkcję

7
Piotr Kaleta przemawiający w Sejmie / stopklatka z wystąpienia na mównicy sejmowej / 40. posiedzenie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej (28 i 29 października 2021 roku)
Poseł Piotr Kaleta z PiS-u nie jest już szeregowym członkiem Komisji Obrony Narodowej. W sejmowym zespole pełni teraz funkcję wiceprzewodniczącego. Powołanie na to stanowisko otrzymał podczas ostatniego posiedzenia Sejmu.

Posłowi Prawa i Sprawiedliwości Piotrowi Kalecie rozszerzono zakres obowiązków. Do tej pory aktywność w Sejmie dzielił pomiędzy pracę w dwóch komisjach i pięciu podkomisjach. Właśnie awansował w jednej z tych pierwszych. Parlamentarzysta poinformował, że został powołany podczas ostatniego posiedzenia Sejmu na zastępcę przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej.

Pracuje w niej od 16 listopada 2015 roku, ale teraz zyskał nowe obowiązki w związku z awansem ze „zwykłego” członka na wiceszefa. „Na ostatnim posiedzeniu Sejmu została powierzona mi nowa funkcja. Zostałem zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej. To już kolejne wyróżnienie, ponieważ pełnię już podobną rolę (także zastępcy przewodniczącego) w sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Obie komisje nadzorują resorty odpowiadające za sprawy bezpieczeństwa państwa” – napisał na fanpage’u parlamentarzysta z Kalisza.

Piotr Kaleta uzyskał w wyborach parlamentarnych 2015 roku 12 632 głosy. Uzyskał mandat w okręgu 36. Wcześniej był urzędnikiem samorządowym i senatorem VII kadencji. W 2018 roku wystartował w wyborach na prezydenta Kalisza. Zajął trzecie miejsce w pierwszej turze z wynikiem 18,76% (7 851 głosów). Zabrakło mu 1,20%, aby wyprzedzić drugiego w kolejności Dariusza Grodzińskiego i dostać się do drugiej tury z Krystianem Kinastowskim.

Przynależność do komisji o podkomisji w Sejmie

  • Komisja Obrony Narodowej (wiceprzewodniczący) – pracuje od 16 listopada 2015),
  • Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych (zastępca przewodniczącego) – pracuje od 14 stycznia 2016),
  • Podkomisja stała ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP (przewodniczący) – pracuje od 13 stycznia 2016,
  • Podkomisja stała ds. społecznych w wojsku (członek) – pracuje 13 stycznia 2016,
  • Podkomisja stała ds. współpracy z zagranicą i NATO (członek) – pracuje 13 stycznia 2016,
  • Podkomisja stała ds. budżetu, finansów oraz struktury Sił Zbrojnych RP (członek) – pracuje 13 stycznia 2016,
  • Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o ustanowieniu Krzyża Zachodniego (pracował od 22 lutego 2017 do 22 marca 2017).

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW NA TEMAT PIOTRA KALETY:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Zastanawia mnie u tych aparatczyków …co jest gorsze ….głupota czy obłuda . Bo czy można być aż tak głupim żeby nie rozumieć że się wygaduje brednie ?? Lub tak obłudnym żeby pozostałych uważać za głupków ?? Skądinąd zdumiewający jest pęd do wiedzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick