Senator Mikołajczyk i poseł Kaleta kandydatami PiS-u na prezydentów Ostrowa i Kalisza

33
Łukasz Mikołajczyk (z lewej) i Piotr Kaleta | Fot. wlkp24.info, fanpage Piotra Kalety
Senator Łukasz Mikołajczyk i Piotr Kaleta zostali kandydatami Prawa i Sprawiedliwości na prezydentów kolejno Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza w jesiennych wyborach samorządowych. Potwierdziły się więc wcześniejsze doniesienia, o których pisaliśmy, choć żaden z kandydatów wcześniej nie mówił oficjalnie, że chciałby wystartować w wyborach. Zaznaczali, że o kandydatach zdecydują władze partii.

W ubiegłym tygodniu Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) ogłosiła swoich kandydatów na prezydentów Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. Mowa kolejno o Damianie Grzeszczyku i Dariuszu Grodzińskim, którzy zostali przedstawieni podczas konferencji prasowych. Teraz nadszedł czas na Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca w kraju nie czekała długo z odpowiedzią i także poinformowała o wyborze swoich kandydatów na prezydentów obu miast.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Mowa o senatorze Łukaszu Mikołajczyku, który ma walczyć o fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z Beatą Klimek i Damianem Grzeszczykiem, a także o pośle Piotrze Kalecie, który ma stawić czoła obecnemu prezydentowi Kalisza – Grzegorzowi Sapińskiemu oraz Dariuszowi Grodzińskiemu.

ZOBACZ TEŻ: Damian Grzeszczyk kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

– Przede wszystkim w Ostrowie ważne jest pobudzenie gospodarki. Sprawy gospodarcze byłyby dla mnie najważniejsze – powiedział w maju portalowi wlkp24.info senator PiS-u Łukasz Mikołajczyk.  Za długo jestem w polityce, żeby nie brać pod uwagę wszystkich możliwości, które wyznaczy mi kierownictwo partii. Stawiam się do dyspozycji kierownictwa, ale nie wiem jaka będzie decyzjawyjawił nam kilka tygodni temu poseł Piotr Kaleta, który poznał właśnie decyzję Prawa i Sprawiedliwości w sprawie kandydata na prezydenta Kalisza, o której mówił.

ZOBACZ TEŻ: „Wszytko co robię, robię z wiarą, nadzieją i miłością” – mówi Dariusz Grodziński kandydat na prezydenta Kalisza

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

 1. Osobiście czekam na ofertę dla mnie jako do wyborcy i Ostrowianki. W Polsce jako PiS daliście radę ponieważ realizujecie swój program wyborczy, który zaproponowaliście. Ma pan bardzo duży kredyt zaufania i czekamy na pana ofertę.

 2. W końcu ktoś konkretny i dobry kandydat. Z dotychczasowej działalności bardzo aktywny Senator, dużo zrobił i pozyskał środków dla swojego okręgu.

  • Konkrety proszę śledzić stronę internetową i fb pana senatora. Tam pisał na co i ile pozyskał konkrety np. m.in. lodowisko, boiska przy szkołach, dofinansowanie do szybowcowych mistrzostw świata w Michałkowie proszę sobie poczytać i się zapoznać, dofinansowanie do hali sportowej 2 mln przy SP 9 w Ostrowie Wielkopolskim, środki na modernizację aresztu śledczego w Ostrowie, środki na Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018. OSA będzie realizowana w kilku miejscach okręgu wyborczego senatora. Pieniądze trafią do następujących gmin: Czajków, Doruchów, Kobylin, Mikstat, Ostrów Wielkopolski, Raszków, Sieroszewice i Sośnie, środki w kwocie 100 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prace konserwatorskie przy murze Starego Cmentarza przy rondzie bankowym. Nie licząc już 500+ które otrzymują młodzi Ostrowianie oraz wyprawki w kwocie 300 zł na podręczniki od września to są konkrety i to nie które tylko bo jest o wiele więcej.

  • Przecież to prawie wszystko urząd pozyskał. Teraz będzie, że Mikołajczyk? Na jego fb tylko imprezki i przecinanie wstęg. uważam, że dyrektor szkoły to jego max mozliwości. nawet jako senator się nie sprawdza.

 3. Miasto potrzebuje świeżości, nowego spojrzenia na jego sprawy. Młodości. pani prezydent co zrobiła, to zrobiła, ale teraz trzeba dać szanse innym żeby się wykazali. Senatorze ostrów jest z Panem!!!!

 4. Czas na zmiany w naszym mieście, świeże spojrzenie i przerwanie tych układów, które są kulą u nogi naszego samorządu. Niech do władzy idzie młodsza generacja, a emerytom i dinozaurom, którzy uchodzą w komunalce za niezastąpionych podziękujmy. Ja stawiam na Pana Łukasza, który reprezentuje światopogląd konserwatywny a nie jest progresywnym obrotowcem, co jest za życiem i bierze udział w czarnym marszu.

 5. w tej sytuacji chcę wiedzieć jak Ostrowanie i popierajacy partię PIS mają rozumieć pracę pisowskich prezesów za duża kasę czyli Strykowskiego w MZO i RZZO (jednoczesnie 2 pensyjki) czy Ziółkowskiego (w byłym HOLDIKOM-ie czyli CRK) dla Klimkowej???? Oczekuję odpowiedzi, bo za Urbaniaka byla ponoc koalicja PO i PIS, a teraz co to jest? Ktoś z nas tu robi baranów, bo w obliczu powyższego walka Mikołajczyka z Klimkową o fotel prezydenta to będzie czysta fikcja!

 6. Będzie dwóch młodych kandydatów. Damian Grzeszczyk i Łukasz Mikołajczyk. Pani Klimek do widzenia. Młodzi niech biorą miasto a my im kibicujmy.

 7. Mikołajczyk? Przeciez on tylko na imprezy chodzi i wstęgi przecina. W miescie trzeba pracoiwać a nie imprezowac. wystarczy wejść na jego fejsa. Żadnych konkretnych działań, tylko imprezy. Zdecydowane nie dla Mikołajczyka i dla PiS w OStrowie.

  • Przecina wstęgi ponieważ pozyskuje środki na inwestycje, to chyba dobrze, niż obecna władza w mieście, która nie umie pozyskiwać środków zewnętrznych.

  • Pozyskuje dla Ostrowa kase z Warszawy to wstęgi przecina. Gdyby urzędujaca umiała pozyskiwać zewnętrzne fundusze też by przecinała wstęgi. Tylko PO

 8. Kto by pomyślał? Myślałem, że to „dziecko” pani Maląg, której pokazał Łukaszek”ku-ku” zaraz po wyborach, a dzięki której w ogóle zaistniał. Kasę na szkołę dała ówczesna koalicja PO-PIS. Pracowicie przyłożył rękę do pisowskiego bezprawia w tym kraju. Boże – uchowaj Ostrów przed taką „prawością”.

 9. Nie przepadam za PiS ale pan senator Mikołajczyk dostanie mój głos, ponieważ działa skutecznie i chce mu się chcieć.

 10. Panie senatorze coraz więcej głosów pojawia się w mieście, że chce dobrej zmiany w Ostrowie. pana partia Prawo i Sprawiedliwość udowodniło że liczy się z ludźmi. Realizujecie z całą konsekwencją program z który szliście do wyborów, pomimo krzyków totalnej opozycji. Jako ekspedientka pracująca w sklepie dziękuję za to ze dotrzymaliście słowa i obniżyliście wiek emerytalny dla Super!!! ale również dziękuję za wolne niedziele, które mogę w końcu spędzać wspólnie z mężem i moimi dziećmi. Powodzenia Panie Senatorze!!!

 11. Jeżeli ma coś się w tym mieście zmienić na lepsze to tylko senator Mikołajczyk. Dosyć już tycj kłótni w radzie między Radnymi z PO i prezydentem popieranym przez lewice. Tylko DOBRA ZMIANA dla Ostrowa. Powodzenia senatorze Ostrów jest z Tobą liczy się człowiek.

 12. Zgadzam się z przedmówcami Ostrów potrzebuje dobrej zmiany. Tylko pan Mikołajczyk. Konkretny i rzetelny człowiek. Wspaniały dyrektor szkoły SP 9.

 13. Takiej Polski i Ostrowa naszego kochanego miasta potrzebujemy jak powiedział pan premier Mateusz Morawiecki To jest właśnie Polska moich snów: atrakcyjne państwo, które zatrzymuje i przyciąga talenty, nie wypycha ludzi na emigrację, tworzy bogactwo, naszą polską drogę do trwałego dobrobytu. Ale także zachowuje chrześcijańską tożsamość i kulturę, i tym też przyciąga. Żeby to osiągnąć, musimy wrócić do zapomnianego pojęcia gospodarności. Tego potrzebujemy i to staramy się pobudzać. Obniżamy CIT do bardzo niskiego poziomu, obniżamy ZUS dla najmniejszych przedsiębiorstw, tworzymy z całej Polski jedną strefę ekonomiczną, tak by wyrównywać szanse między polskimi a zagranicznymi inwestorami – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Tygodnika „Sieci”. panie SENATORZE MIKOŁAJCZYK Ostrów czeka na takiego PREZYDENTA jak PAN.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick