DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ponowie otwarte! Od dziś do żłobków i przedszkoli mogą chodzić wszyscy

Dzisiaj mury ostrowskich przedszkoli i żłobka ponownie wypełniły się niemalże wszystkimi maluchami – Przyszło około 80% wszystkich maluszków. Takiej ilości właśnie się spodziewaliśmy, ponieważ podobna frekwencja była przed zamknięciem – mówi dyrektor ostrowskiego żłobka, Ewa Brzozowska.

Podobna frekwencja była w przedszkolu nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim. – Na 204 zapisanych przedszkolaków, dziś rano zjawiło się ich aż 170 – informuje dyrektor placówki Małgorzata Krzyżanek.

Wszystkie żłobki i przedszkola prowadzą swoją działalność w ścisłym reżimie sanitarnym tak, by w placówkach było jak najbezpieczniej. – Nie ma możliwości, by osoby postronne przebywały w żłobku. Rodzice, gdy przyprowadzają dzieci przebywają w części wspólnej w założonych maseczkach, z zachowaniem dystansu. Dzieci muszą przychodzić zdrowe do przedszkola, zgodnie z zaleceniami rodzic powinien dwukrotnie w ciągu dnia mierzyć temperaturę dziecku, przynajmniej przed przyjściem do placówki – tłumaczy Ewa Brzozowska.

Decyzja o powrocie dzieci do przedszkoli i żłóbków była możliwa, ponieważ – według oficjalnych statystyk – trzecia fala COVID-19 nieco słabnie. – W ostatnich dniach liczba zachorowań nieco się zmniejszyła. Dlatego minister zdrowia analizując całą sytuację podjął taką decyzję. Myślę, że słuszną – mówi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim, Tadeusz Andrzej Biliński.

Wysoka frekwencja pokazuje, jak bardzo otwarcie tych miejsc jest potrzebne dzieciom, ich rodzicom, a także pracownikom. – Nauczanie zdalne nie do końca sprawdza się w wieku przedszkolnym, mimo starań nauczycieli. Jednak najbardziej tęsknią za swoimi rówieśnikami, a także za nauczycielkami. Zatem dziś z uśmiechem wszyscy przystąpiliśmy do pracy – mówi Małgorzata Krzyżanek, dyrektor przedszkola nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego w placówkach może być w miarę bezpiecznie.  Większość nauczycieli ma za sobą pierwszą dawkę szczepienia. Pozostaje wierzyć, że reżim pozwoli na to, by przedszkola i żłobki pozostały czynne już zawsze.

Autor tekstu: Aleksandra Barczak

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • O
  Ostrowianka

  poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

  I w autobusach dzieci bez maseczek a zwrócić uwagę to zostałam obrzucona wyzwiskami a przecież dzieci to też źródło zakażenia .historia z dziś na swieżo z lini autobusu 14.

  Odpowiedz
 • M
  Myśl

  poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

  Musieliby zasiłki płacić więc otwarli

  Odpowiedz
 • DPM
  Do Pan mietek

  wtorek, 20 kwietnia, 2021

  Zgadza się. Albo przylbice wypożyczyć od jakiegoś bractwa rycerskiego. Mentalnością pasowałoby do tamtej epoki.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz