Polonia z Oslo wywalczyła w Kaliszu Mistrzostwo Europy w Siatkówce

0
Osiem zespołów, a wśród nich Polacy mieszkający na co dzień w Norwegii, Austrii, Niemczech, Francji czy na Kresach. Tak prezentowała się stawka zakończonych w weekend Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych "Polonia Euro Volley 2022", które rozegrano w Kaliszu. To pierwsze zawody tego typu w siatkówce, ale organizatorzy mają nadzieję, że nie ostatnie i kalendarz sportowych wydarzeń na terenie miasta wzbogaci się właśnie o tę imprezę.

Zakończyły się trwające w Kaliszu kilka dni Siatkarskie Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych „Polonia Euro Volley 2022”. Najwięcej powodów do radości mieli Polacy z Norwegii, którzy wygrali rywalizację zostawiając konkurencję za sobą.

Uczestnicy grali równolegle w dwóch halach: Kalisz Arenie oraz w sali przy Zespole Szkół nr 9. Uczestnicy określili poziom jako bardzo wysoki. Choć stawka była podzielona na mocniejsze i słabsze drużyny, to o zwycięstwo trzeba było walczyć do samego końca.

W pierwszych takich mistrzostwach w siatkówce wzięło udział osiem drużyn w tym zespoły mieszane i złożone wyłącznie z mężczyzn. Nie była to pierwsza tego typu inicjatywa zorganizowana dla Polonii. W połowie lipca w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Świata Drużyn Polonijnych w Piłce Nożnej.

Zespoły uczestniczące w zawodach według kolejności zajętych miejsc:

  1. Polonia Oslo Volleyball Klubb
  2. TG Sokół – Soleczniki
  3. SIPPA Polonia Austria
  4. Polonia Sport
  5. Kresy
  6. Zza Bugu
  7. Polonia Volley Antwerpen
  8. Team Polonia France
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick