Policyjny pościg za pijanym. Miał 3,5 promila

0
Jeden z nich miał 3,5 promila alkoholu, drugi 1,5. Do zatrzymania dwóch, pijanych kierowców doszło w powiecie jarocińskim. Obaj stracili już prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem grozi im do dwóch lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Witaszycach, w powiecie jarocińskim. Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, policjanci otrzymali od jednego z kierujących. Po dotarciu na miejsce, mężczyznę zatrzymano. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Żerków. Kierując swoim BMW, miał w wydychanym powietrzu blisko 1,5 promila alkoholu.

Drugiego zatrzymania dokonano po pościgu. Pijanym kierowcą okazał się również 28-letni mieszkaniec gminy Żerków. W Antoninie policjanci drogówki podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego Daewoo Matiz. – Pomimo dawanych tarczą do zatrzymywania sygnałów, siedzący za kierownicą samochodu przyspieszył i pojechał w kierunku Przybysławia. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za oddalającym się samochodem. Po około dwóch kilometrach uciekinier został zatrzymany. Urządzenie do pomiaru trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie 3,4 promila – poinformowała asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Grozi im do dziesięciu lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz do dwóch lat więzienia. Drugi z mężczyzn odpowie także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick