Policjanci złapali mężczyznę, który jeździł motocrossem po plaży

9
Motocrossowiec, który jeździł po plaży nad zalewem Piaski-Szczygliczka został złapany i odpowie przed sądem za złamanie przepisów i poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu jednocześnie nie posiadając uprawnień.

Kilka dni temu informowaliśmy o stwarzających zagrożenie dla pieszych i rodzin z dziećmi motocrossowcach, którzy jeździli po plaży przy zalewie Piaski-Szczygliczka oraz pobliskich alejkach. Ich zachowanie oburzyło część mieszkańców, którzy przysłali do nas nagranie i zdjęcia obrazujące ich jazdę.

Sprawą zainteresowała się policja, która wielokrotnie była wymieniana w komentarzach pod artykułem na ten temat. Okazuje się, że funkcjonariusze szybko ustalili jednego z motocrossowców. – 6 września, policjanci ostrowskiej komendy otrzymali informację, że na ostrowskich Piaskach kilku motocrossowców jeździ po plaży i ścieżkach rowerowych. Mężczyźni po chwili odjechali. Zebrany materiał dowodowy oraz zeznania świadków pozwoliły na ustalenie jednego z mężczyzn. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Policjanci ustalili, że nastolatek nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego jednoślad nie był w ogóle dopuszczony do ruchu – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje rzeczniczka, mężczyzna popełnił szereg wykroczeń drogowych. Teraz odpowie przed sądem, który zdecyduje o surowości kary wobec niego na podstawie dowodów, które zebrała policja. – Policjanci ustalają kolejne osoby, które jeździły po plaży na ostrowskim kąpielisku. Przypominamy, że sam wjazd pojazdem silnikowym bezpośrednio na plażę jest zabroniony i zagrożony mandatem w wysokości 500 zł – dodaje.

Wideo: KPP Ostrów Wielkopolski

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. 10
    5

    500zł? Tatuś kupił motórek za kilkanaście tysi dzieciakowi, to 500zł ma zrobić wrażenie? Bo niesamowity sukces wymiaru sprawiedliwości.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick