DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Paweł Rajski ponownie starostą. Nie miał kontrkandydatów, ale przeciwnika już tak [AKTUALIZACJA]

Starostą ostrowskim na kolejną kadencję został Paweł Rajski. Wybrano też wicestarostę.

Paweł Rajski, starosta ostrowski

 

CZYTAJ TEŻ: Maria Tomaszewska przewodniczącą Rady Powiatu Ostrowskiego

Kandydatura Pawła Rajskiego była jedyną zgłoszoną na stanowisko starosty ostrowskiego. Radni przystąpili do głosowania i byli w większości jednomyślni. 19 rajców VII kadencji Rady Powiatu Ostrowskiego poparło tę kandydaturę. Jeden radny był przeciwko, a 8 głosów było nieważnych. Przeciwny wyborowi Rajskiego na kolejną kadencję był Marian Janicki, który kilka minut wcześniej z mównicy zakomunikował, że – mimo iż głosowanie będzie tajne – on ogłasza, że nie poprze tej kandydatury.

Paweł Rajski jest starostą ostrowskim nieprzerwanie od 2010 roku. To jego czwarta kadencja na tym stanowisku.

Wybory na starostę ostrowskiego. Głosów ważnych 19, głosów nieważnych 8. Paweł Rajski otrzymał 18 głosów na tak i 1 głos na nie. Otrzymał wymaganą liczbę głosów.

– Ta czwarta kadencja sprawia mi największą radość. Po raz pierwszy w historii powiatu jedno ugrupowanie, Koalicja Obywatelska, odniosło wyjątkowy sukces. Po raz pierwszy w historii powiatu jedno ugrupowanie sprawuje pełnię władzy. Ta radość wynika też z tego, że za tym wynikiem stoją nasi mieszkańcy. (…) Wchodzimy w czwartą kadencję z konkretnym planem – zakomunikował z mównicy tuż po wyborze starosta ostrowski Paweł Rajski.

Wymienił kilka z planowanych inwestycji w tym m.in. centrum innowacji technologicznej, budowę oddziału geriatrycznego i paliatywnego, a także ścieżki rowerowe. – Mamy pomysły i wiemy, jak je zrealizować. Nie ma w nas triumfalizmu. Jest radość. Nikt nam tej radości nie odbierze. Ale jest też ciągłe pragnienie do wypełniania w dalszym ciągu słów: zgoda buduje. W nas nie ma buty. Za to zrobimy wszystko, aby nasze projekty przekuć w konkretne propozycje. Zostawmy wielką politykę. Samorząd potrzebuje dróg, szpitala, szkół. Jestem 25 lat radnym i mówię to z całą pewnością. (…) Dziękuję kolegom i koleżankom, dla których słowo koleżeństwo jest wypełnione treścią, a nie jest zwykłym sloganem. Panie i panowie, dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem – dodał.

Zaznaczył też, że – mimo iż Koalicja Obywatelska mogłaby rządzić w powiecie w pełni samodzielnie – skierowała propozycję do pozostałych ugrupowań, aby ich przedstawiciele współuczestniczyli w sprawowaniu władzy i zostali przewodniczącymi poszczególnych komisji w radzie.

Na wicestarostę ostrowskiego zgłoszono Radosława Torzyńskiego – w poprzedniej kadencji radnego miejskiego z ramienia KWW Beaty Klimek. W wyborach samorządowych 2024 wystartował do Rady Powiatu Ostrowskiego z listy Koalicji Obywatelskiej. Otrzymał 2 440 głosów (26,79%).

W głosowaniu tajnym na wicestarostę 18 radnych było za jego kandydaturą. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

– Chciałem zapewnić, że jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi 27 radnymi i mam nadzieję, że swoją działalnością samorządową przekonałem już wielu, że jestem osobą szukającą kompromisu, słuchającą innych poglądów, starającą się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nie jestem łasy na tytuły. Najbardziej ważnym dla mnie tytułem jest bycie radnym powiatu ostrowskiego. Powiatu, a nie miasta czy którejś gminy – zaznaczył w przemówieniu wicestarosta ostrowski Radosław Torzyński.

Radosław Torzyński – wicestarosta ostrowski VII kadencji

AKTUALIZACJA – 13:01
Następnie zgłoszono i w toku głosowania wybrano członków Zarządu Powiatu Ostrowskiego. Na kandydatów do tego ciała zarekomendowano trzy osoby: Rafała Walkowa, Michała Ciupkę i Piotra Kryszczaka. Każdy z nich otrzymał po 19 głosów za, co było liczbą wystarczającą, aby objęli to stanowisko.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz