Policjanci z Odolanowa, Przygodzic i Sośni przebadani. Znamy wyniki

0
Policjanci oraz pracownicy cywilni z Odolanowa, Przygodzic i Sośni otrzymali wyniki badań na obecność koronawirusa. To pokłosie wykrycia u jednego z odolanowskich mundurowych zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wyniki pozostałych pracowników są ujemne, co oznacza, że tamtejsze posterunki policji wracają do normalnej pracy. Na czas kwarantanny ich obowiązki przejęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

20 lipca poinformowano o czterech przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Kwarantanną zostało objętych wtedy 15 osób w tym 9 policjantów i 6 pracowników cywilnych. Wyniki pobranych próbek wykazały jedno zakażenie. Chorym jest mundurowy z komisariatu w Odolanowie.

CZYTAJ: Policjant z Odolanowa “dodatni”. Reszta policjantów ma wynik ujemny

W związku z tym komisariat w Odolanowie, jak i posterunki policji w Przygodzicach i Sośniach zostały tymczasowo zamknięte, a obowiązki przejęli policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. 19 osób zostało objętych kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań pobranych próbek.

Z najnowszych informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że sytuacja jest pod kontrolą, a komisariat w Odolanowie oraz posterunki policji w Przygodzicach i Sośniach wracają do normalnej pracy. – Wszystkie przebadane próbki dały wynik ujemny na zakażenie koronawirusem – poinformowała sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick