Policjanci z Krotoszyna z zarzutami. „Działali na szkodę interesu publicznego”

0
Prokurator w Kępnie postawił zarzuty czterem funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie w związku z interwencją, do której doszło w 2017 roku.

Mowa o kolizji, do której doszło 10 listopada 2017 roku w Krotoszynie. Czterech policjantów było podejrzanych o „niedopełnienie obowiązków służbowych w związku z zaniechaniem podjęcia przewidzianych prawem czynności w sprawie kolizji drogowej”. – Prokurator zarzucił funkcjonariuszom, że nie dopełnili obowiązków służbowych podczas podjętej interwencji związanej z ustaleniem personaliów kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna oddalił się z miejsca kolizji (istniało podejrzenie, że mógł kierować pojazdem w trakcie zdarzenia – przyp. red.), a policjanci zaniechali dokonania sprawdzenia go pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu – zaznacza Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Policjanci, którym postawiono właśnie zarzuty, mieli także nie odnotować w notatnikach służbowych danych tej osoby. – Działali tym samym na szkodę interesu publicznego – dodaje Maciej Meler.

Funkcjonariusze nie przyznali się do zarzutów. Obszerne wyjaśnienia, które złożyli, są właśnie weryfikowane. Oskarżonym przysługuje prawo do złożenia wniosków dowodowych. Za popełniony występek grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. O sprawie będziemy jeszcze informować.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick