Policjanci uratowali życie seniorce

0
fot. KMP Kalisz
Policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie zapobiegli tragedii. Z zadymionego mieszkania funkcjonariusze ewakuowali starszą kobietę. Aby dostać się do środka, musieli wyważyć drzwi.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków w Stawiszynie. Świadkowie poinformowali o wydobywającym się zapachu spalenizny oraz o tym, że w budynku najprawdopodobniej znajduje się kobieta. – Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast udali się we wskazany adres. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie, sierż. szt. Krystian Łaźniak oraz sierż. Adam Świst. Mundurowi nie tracąc czasu wyważyli drzwi do budynku. W zadymionym pomieszczeniu odnaleźli nieprzytomną 79-latkę. Kobieta została wyniesiona na zewnątrz i przekazana załodze pogotowia – poinformowała mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci wrócili do środka, aby zneutralizować źródło zadymienia. Okazało się, że przyczyną był płonący garnek.

Warto przypomnieć, że w szczególności w sezonie grzewczym, często dochodzi do sytuacji w których ktoś potrzebuje naszej pomocy. – Takich zdarzeń nie otrzymujemy bardzo często. Jeśli trzeba dostać się do mieszkania, jesteśmy wzywani na prośbę policji lub pogotowia ratunkowego – mówi bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Należy być wyczulonym na niepokojące sygnały. Starsze osoby często nie są w stanie zareagować i wezwać pomoc.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick