DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pleszewski szpital najlepszy w Wielkopolsce i trzeci w kraju w rankingu Rzeczpospolitej. Są też inne szpitale z regionu

Pleszewskie Centrum Medyczne od początku bierze udział w rankingu na najlepszy polski szpital. Placówka od wielu lat zajmuje najwyższe miejsca z sukcesem rywalizując ze specjalistycznymi lecznicami działającymi na skalę ogólnopolską. W zeszłym roku szpital w Pleszewie uplasował się na piątej pozycji. W tym roku zdobył 868,74 pkt. i podskoczył o dwa oczka do góry. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników rankingu, tym bardziej, że w tegorocznej ankiecie dodano nowe i uszczegółowiono kryteria w wielu obszarach. Cały czas staramy się podnosić poziom naszych usług – tym razem udało się poprawić ubiegłoroczny rezultat  o 13,64 pkt.  – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Zdaniem dyrekcji szpitala udział w badaniu jakości jest jednym z wielu elementów zarządzania jakością w szpitalu. – Dzięki temu możemy zweryfikować, co w naszym szpitalu działa dobrze, a co można jeszcze poprawić.  Zarządzaniu jakością przyświeca przede wszystkim troska o pacjentów poprzez nadążanie za nowoczesnymi metodami leczenia różnych schorzeń oraz inwestowanie w wysoko wykwalifikowaną kadrę, a także w infrastrukturę i sprzęt medyczny – podkreśla Górczyński.

Ocena jakości usług medycznych dotyczyła roku 2019, jednak specjalistyczne ankiety przeprowadzono w szpitalach w tym roku. I jak podkreślają organizatorzy rankingu – w związku z pandemią – zadanie nie należało do łatwych, bowiem większość zasobów kadrowych i sprzętowych poświęcona była walce z koronawirusem.

Trzecie miejsce w XVII rankingu „Bezpieczny szpital 2020” dla Pleszewskiego Centrum Medycznego zostało przyznane za „ciągłe poszerzanie zakresu świadczonych usług w celu zapewnienia pacjentom możliwie kompleksowej opieki”. – W roku 2019 udało się utworzyć Ośrodek Raka Piersi (jako jeden z dwóch szpitali w Wielkopolsce. W Pracowni Elektrofizjologii przeprowadzane są także zabiegi termo i krioablacji u pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Prowadzimy także szereg badań profilaktycznych w ramach programów zdrowotnych, m.in. kolonoskopia, mammografia, badanie w kierunku retinopatii cukrzycowej – wymienia prezes PCM.

W tym samym rankingu, w skali województwa Wielkopolskiego 2 miejsce należy do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. 7 pozycję zajął Szpital Powiatowy w Jarocinie, a na 8 pozycji uplasował się szpital w Kępnie. W rankingu ogólnopolskim ostrowska placówka zajęła 40 pozycję, a 98 miejsce szpital w Jarocinie.

Napisz do autora

Komentarze (2)
  • L
    Luk

    sobota, 19 grudnia, 2020

    Brawo!

    Odpowiedz
  • R
    Rozżalony

    wtorek, 22 grudnia, 2020

    Kto te punkty przyznaje, chyba że pod kątem wpisywania pacjentom covida, którego 2 godziny wcześniej nie mieli mają jakąś pulę punktowa dodatkowa.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz