Ranking Rzeczpospolitej: Pleszewskie Centrum Medyczne liderem Wielkopolski. Ostrów zaraz za nim

6
Pierwsze miejsce w Wielkopolsce oraz piąte w kraju zajęło Pleszewskie Centrum Medyczne według dziennika Rzeczpospolita. Listę najlepszych szpitali tworzono pod względem jakości leczenia i dbania o bezpieczeństwo pacjenta. Drugie miejsce w województwie zajął szpital w Ostrowie Wielkopolskim.

Pleszewska placówka od wielu lat wysuwa się na prowadzenie wśród wielkopolskich szpitali. Cała załoga podkreśla, że sukces w rankingu to efekt wieloletniej pracy całego personelu. – Bardzo się cieszymy, że zewnętrzna komórka dostrzegła szpital w Pleszewie. Wysokie miejsce to zaangażowanie wszystkich – mówi Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.

>>Powstaje nowa Centralna Sterylizatornia. „Wychodzimy spoza
ram szpitala powiatowego” <<

Wizyta osób odpowiedzialnych za tworzenie rankingu trwała trzy dni. Sprawdzano nie tylko dokumentację, ale przede wszystkim obserwowano pracę personelu, jak i pytano pacjentów o opinie. – W rankingu oceniania jest przede wszystkim wysoka jakość udzielanych świadczeń medycznych, a oprócz tego zarządzanie zasobami ludzkimi, finansami oraz jakość i standard opieki zdrowotnej – informuje Anna Dominiak, zastępca pełnomocnika do spraw zarządzania jakością.

Szpital już od dawna, jako jeden z dwóch w Wielkopolsce może pochwalić się między innymi specjalistyczną opieką kardiologiczną na każdym etapie leczenia pacjenta. Od pracowni interwencyjnej, przez Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej po Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i poradni specjalistycznych.

Oprócz tego wysokość świadczonych usług można zauważyć na Oddziale Onkologii, gdzie co tydzień spotykają się specjaliści w celu omówienia poszczególnych pacjentów. – Spotykamy się z chirurgami, onkologami, psychologami, radiologami i omawiamy konkretne przypadki – mówi Zbigniew Olejak, ordynator Oddziału Onkologicznego w Pleszewie. Bardzo dobrze funkcjonuje Centrum Leczenia Raka Piersi, gdzie kobieta dostając się na oddział z rozpoznaniem nowotworu, prowadzona jest przez cały proces leczenia.

O wysokiej jakości mówią także pacjentki przebywające na Oddziale Ginekologicznym. Tam ich dieta opracowywana jest przed dietetyka. – Prawidłowe odżywanie wpływa na prawidłowy rozwój płodu. Chcemy też nauczyć mamy czym jest prawidłowe odżywianie w trakcie ciąży, ale także po porodzie – stwierdza Ryszard Bosacki, ordynator Oddziału Ginekologicznego w Pleszewie.

W rankingu wielkopolskim drugie miejsce zajął szpital w Ostrowie Wielkopolskim. Na liście ogólnopolskiej uplasował się na 29 pozycji.

Pierwsza dziesiątka w Wielkopolsce

 1. Pleszewskie Centrum Medyczne 
 2. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim 
 3. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 4. Szpital im. doktora Roberta Wocha w Wolsztynie: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie
 5. Szpital Kliniczny im. Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 6. Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu
 7. Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie
 8. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Romana Ostrzyckiego w Koninie
 9. Szpital Powiatowy w Jarocinie
 10. Wielkopolskie Centrum Pulmonologii Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu

RANKING OGÓLNOPOLSKI ZNAJDZIESZ TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 2
  8

  Dziwne, bo wszyscy moi znajomi i krewni jeżdżą do dużych miast na operacje. A jak ktoś trafił do szpitala w Ostrowie to już nie wrócił do grona żywych.

  • W którym szpitalu? Ja jeżdżę na onkologię do Pleszewa od 2006 roku i do tej pory nie mam powodu by narzekać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick