Pleszewska komenda doczeka się modernizacji

0
Komenda Policji w Pleszewie doczeka się rozbudowy i modernizacji. Zgodnie z umową roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu i potrwają do końca czerwca 2019 roku.

Umowa na rozbudowę i modernizację Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, gdzie służy obecnie 81 policjantów oraz 15 pracowników została podpisana 10 stycznia.

Zaplanowane prace budowlane przewidują wyburzenie budynków magazynowego i gospodarczego, znajdujących się przy ulicy Kochanowskiego 6, remont istniejącego budynku komendy oraz dobudowanie budynku trzykondygnacyjnego o łącznej powierzchni około 770 m2.

Prace budowlane zostaną wykonane na podstawie projektu, którego przygotowanie Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zleciła firmie projektowej w połowie ubiegłego roku.

Zgodnie z umową roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w styczniu i potrwają do końca czerwca 2019 roku. W tym czasie pleszewscy policjanci nie opuszczą swojej siedziby. Prace zostały tak zaplanowane, by nie zakłócać codziennego funkcjonowania komendy. To kolejna inwestycja realizowana w ramach programu modernizacyjnego policji w Wielkopolsce. Jej wartość to prawie 5 milionów złotych.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick