Pleszew walczy ze smogiem i proponuje dotacje

0

Pleszew podobnie jak Ostrów znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w Wielkopolsce pod względem smogu. Dlatego samorząd postanowił, że 130 tys. złotych  z budżetu przeznaczy na dotacje dla tych osób, które będą chciały wymienić stare piece CO na nowe. O szczegółach Marian Adamek, burmistrz Pleszewa. 

Pleszew od lat walczy ze smogiem. Przyczyną jego powstawania są najczęściej palone w piecach śmieci. To po pierwsze. Po drugie ciasna zabudowa miasta i bezwietrzna pogoda często sprawiają, że szkodliwe substancje  długo utrzymują się w powietrzu. Dlatego samorząd postanowił, że w tym roku z własnego budżetu dołoży mieszkańcom do wymiany pieców centralnego ogrzewania.

Maksymalnie można otrzymać 5 tys. zł dotacji na wymiane pieca. A w sumie miasto przeznaczyło na to zadanie 130 tys. złotych.

Osoby zainteresowane już mogą pytac w ratuszu co zrobic, aby otrzymac dofinansowanie lub niskooprocentowaną pożyczkę na wymianę pieca centralnego ogrzewania.  Uchwała podjęta przez pleszewski samorzad ma być realizowania właśnie w roku 2017.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick