Pleszew: Pierwszy kandydat na burmistrza w gotowości

2
Od tygodni mówi się, że kandydatem na burmistrz gminy i miasta Pleszew, który miałby najbardziej realne szanse na wygraną w wyborach samorządowych jesienią 2018 roku jest Arkadiusz Ptak - obecny zastępca burmistrza Mariana Adamka. Obecny włodarz oficjalnie zapowiedział, że "odchodzi na emeryturę" i czas na "młodą krew". Wczoraj dowiedzieliśmy się kto faktycznie będzie starał się zastąpić Adamka, który zarządzał gminą przez 21 lat.

Końcem pewnej epoki można śmiało nazwać decyzję Mariana Adamka o nie wystartowaniu w tegorocznych wyborach samorządowych. Obecny burmistrz na fotelu zasiada od 21 lat i w społeczeństwie cieszy się opinią dobrego gospodarza. – Teraz czas na młodszych, ambitniejszych, ze świeżym spojrzeniem na problemy miasta i gminy – uważa Adamek.

Od tygodni w mediach lokalnych oraz wśród mieszkańców Pleszewa mówiło się, że w wyborach samorządowych prawdopodobnie wystartuje Arkadiusz Ptak – obecny zastępca burmistrza Adamka. Z samorządem pleszewskim związany jest także od blisko lat 15, zna gminę i miasto od tzw. podszewki. Nic więc dziwnego, że ma poparcie u mieszkańców oraz u kolegów z ugrupowaniu Miłośników Ziemi Pleszewskiej, którzy już oficjalnie wyznaczyli go jako swojego kandydata na burmistrza. Arkadiusz Ptak nominację przyjął i zapewnia, że już pracuje nad programem wyborczym, który będzie “kontynuacją określonej polityki z nutką świeżości i nowych pomysłów”. – Myślę o wdrożeniu nowych projektów takich jak budownictwo rodzinne pod wynajem, zajęciem się sprawami komunikacji miejskiej. Ważne będzie dla mnie także uporządkowanie miasta, sprawy czystości i estetyki – zapowiada już teraz Arkadiusz Ptak.

Kandydat Miłośników Ziemi Pleszewskiej na burmistrza będzie prawdopodobnie najpoważniejszą osobą w wyścigu o fotel burmistrza, choć jeszcze przez dziesięć miesięcy musi skupić się na bieżącej pracy. Z kolei Marian Adamek zapewnia, że choć nie wystartuje w wyborach – nie zamierza odchodzić na emeryturę. Nadal będzie realizował się zawodowo, w tzw. kuluarach mówi się, że być może pokusi się o stanowisko radnego lub podejmie się pracy na stanowisku urzędniczym.

Arkadiusz Ptak jest 42-letnim profesorem nauk społecznych oraz politologiem. Zastępcą burmistrza jest od 2006 roku.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. słabo, będzie jeszcze więcej płatnych miejsc parkingowych, kolejna fontanna, fotki z przecinania wstęgi, S11 przez środek miasta i własne interesy 🙁

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick