Piłkarz z Jarocina zagra w Wieczystej Kraków!

0
Fot. Wieczysta Kraków
Pochodzący z Jarocina pomocnik Karol Danielak rozstał się zimą z Widzewem Łódź i podpisał kontrakt z Wieczystą Kraków. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce, które występują na III-ligowym szczeblu. Drużyna z Małopolski zyskała rozgłos za sprawą dużych wydatków na wynagrodzenia byłych reprezentantów kraju ze Sławomirem Peszką i Radosławem Majewskim na czele.

KS Wieczysta Kraków ma wielkie plany na przyszłość. Jakiś czas temu zapowiedziano, że klub ze stolicy Małopolski w ciągu kilku lat chce zadebiutować w PKO Ekstraklasie. Szanse na to są jedynie dzięki wzmocnieniom przez graczy, którzy będą prezentowali odpowiednią jakość.

Do żółto-czarnych dołączył właśnie Karol Danielak. Wychowanek Jaroty Jarocin ostatnie 1,5 roku spędził w Widzewie Łódź (w rundzie jesiennej sezonu 2022/23: 14 meczów, gol i 2 asysty) – beniaminku, który po latach wrócił właśnie na najwyższy szczebel rozgrywek. Sensacyjny transfer ogłosił nowy klub gracza wychowanego w naszym regionie.

CZYTAJ TEŻ: Karol Danielak i Janusz Niedźwiedź awansowali do PKO Ekstraklasy!

Krakowski klub zdradził, że 31-letni pomocnik związał się 2,5-letnią umową obowiązującą od 1 stycznia 2023 roku. Pomocnik będzie występował z numerem 16.

Danielak dołączył tym samym m.in. do byłych gwiazd PKO Ekstraklasy oraz byłych reprezentantów Polski, jak Sławomir Peszko czy Radosław Majewski. Obaj w przeszłości występowali też m.in. w Lechu Poznań.

Karol Danielak rozpoczął karierę w Jarocie Jarocin. Szybko znalazł uznanie w oczach trenerów klubów rywalizujących na wyższych szczeblach rozgrywek. Występował w Pogoni Szczecin, Chrobrym Głogów, Podbeskidziu Bielsko-Biała, a także przez krótki czas w Zawiszy Bydgoszcz i Arce Gdynia.

Wieczysta Kraków na półmetku sezonu III ligi, grupy IV zajmuje 3. miejsce w tabeli z 34 punktami. Traci oczko do Avii Świdnik i trzy punkty do lidera – ŁKS-u Łagów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick