Karol Danielak i Janusz Niedźwiedź awansowali do PKO Ekstraklasy!

0
Radość kibiców Widzewa po awansie do PKO Ekstraklasy / screen z wideo "Skrót meczu: Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1" opublikowanego na kanale YouTube Widzewa Łódź
Pochodzący z Jarocina Karol Danielak (wychowanek Jaroty) awansował z Widzewem Łódź do PKO Ekstraklasy. To powrót dla tego gracza do najwyższej klasy okręgowej, w której grał już m.in. z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Powrót RTS-u do Ekstraklasy będzie natomiast debiutem na tym szczeblu rozgrywek dla trenera Widzewa - Janusza Niedźwiedzia (wcześniej dwukrotnie szkoleniowca Jaroty).

Osiem lat Widzew Łódź czekał na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. PKO Ekstraklasa ponownie zawita do tego miasta i choć dla kibiców piłkarskich to bardzo ważna wiadomość, nie napisalibyśmy o tym ani słowa, gdyby nie wątek związany z naszym regionem.

Przed sezonem 2021/22 dołączył do Widzewa z Podbeskidzia Bielsko-Biała Karol Danielak. Pomocnik jest wychowankiem Jaroty Jarocin, w której występował do 2014 roku. Później trafił do Chrobrego Głogów, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, Arki Gdynia i właśnie Podbeskidzia. To z tym ostatnim klubem spadł rok temu do Fortuna 1 Ligi i postanowił zmienić otoczenie. Wybrał RTS, do którego latem trafił Janusz Niedźwiedź – dotychczasowy trener Górnika Polkowice. To właśnie z tym klubem wywalczył awans do Fortuna 1 Ligi.

CZYTAJ TEŻ: Piłkarz z Jarocina zawodnikiem kolejki Fortuna 1. Ligi! [ZOBACZ BRAMKĘ]

Niedźwiedź w Jarocinie pracował dwukrotnie: krótko w 2012 roku (od 16 kwietnia do 19 września) i nieco później od 10 czerwca 2015 do 26 września 2017 roku. Wówczas po 840 dniach rozwiązał umowę z zespołem i przeniósł się do innego III-ligowego klubu – Podhala Nowy Targ.

Już w trakcie pracy z piłkarzami JKS-u przejawiał wielkie ambicje. Choć w tamtejszym środowisku zdania na temat jego umiejętności czy metod pracy były podzielone, Janusz Niedźwiedź nie zrażał się tym i robił swoje. W sezonie 2016/2017 Jarota pod jego wodzą niemal do końca liczył się w walce o awans do II ligi, znajdując się w ścisłej czołówce tabeli.

W ostatniej kolejce rozgrywek 2021/22, 21 maja 2022 roku zespół Widzewa Łódź pod jego wodzą wywalczył awans do PKO Ekstraklasy pokonując 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała – były klub Karola Danielaka.

Janusz Niedźwiedź po wywalczeniu awansu tak skomentował ten sukces dla klubowych mediów: „To nie tak, że coś nam się udało – zapracowaliśmy na to. Gratuluję dzisiaj wszystkim. Kibice stanęli na wysokości zadania, byli dzisiaj po prostu niesamowici – dziękuję im w imieniu drużyny. Ta koszulka, którą mamy, ta z napisem „You’ll Never Walk Alone” to też dla kibiców, bo to nasz dwunasty zawodnik” (…) Wszyscy mówili, że Widzew zasługuje na Ekstraklasę. Teraz możemy powiedzieć, że nie tylko zasługuje, ale także na to zapracował. Teraz świętujemy do białego rana”.

Również Karola Danielaka poproszono o wypowiedź po tym spotkaniu: „Marzenia się spełniają! Mieliśmy ostatnio ciężkie mecze, była presja i wiedzieliśmy, że jeden z tych meczów musimy wygrać. Udało się. To wielka radość. Ten sukces jest dla kibiców, oni na to długo czekali, a my im to dzisiaj daliśmy i ogromnie się wszyscy cieszymy. To też sukces z dedykacją dla wszystkich naszych rodzin. Miewaliśmy ciężkie chwile, ale pokazaliśmy charakter”.

Widzew Łódź awansował do PKO Ekstraklasy z drugiego miejsca z 62 punktami (18 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek). Fortuna 1 Ligę wygrała Miedź Legnica (77 punktów).

Zobacz skrót meczu Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick