Pies w urzędzie, czyli nowy pomysł władz Ostrowa na promowanie adopcji zwierząt [WIDEO]

14
Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ma nowego "pracownika". Został nim... Reksio. Pies ze schroniska w Wysocku Wielkim, który szuka domu. Kto wie, być może w urzędzie znajdzie nową rodzinę albo dostrzeże go któryś z mieszkańców załatwiających w tym budynku swoje sprawy?

Po urzędowych korytarzach i biurach żwawo przechadza się mały pies. Czworonóg trafił do ostrowskiego magistratu ze schroniska w Wysocku Wielkim. Tam psów i kotów jest pod dostatkiem i wszystkie czekają na adopcję. Reksio jest jednym z nich.

CZYTAJ TEŻ: Dobre wieści dla zwierzolubów! Większe pieniądze na zapobieganie bezdomności zwierząt w Ostrowie

Właśnie znalazł „zatrudnienie” w urzędzie miejskim, a współpracownicy szybko się do niego przekonali. Co prawda nie wypełni tabelek, nie przygotuje dokumentów i nie obsłuży mieszkańców, ale zdecydowanie potrafi zadbać o atmosferę wśród urzędników. „Pomaga, jak może, choć, jak widzicie, znajduje też czas na chwilę aktywności fizycznej. Pozdrawia Was wszystkich machającym ogonkiem” – czytamy na fanpage’u Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownicy mają nadzieję, że komuś z odwiedzających magistrat zmięknie serce i zechce przygarnąć Reksia do siebie. Niekoniecznie służbowo, ale tak po prostu. Na dobre i na złe, bo zwierzęta, podobnie jak ludzie, zasługują na szczęście.

CZYTAJ TEŻ: Zamiecie śnieżne to udręka dla zwierząt. Podostrowskie schronisko prosi o pomoc!

Fot. fanpage UM Ostrów
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że jakiegoś wygłodzonego konia z interwencji nie wzięli na pokoje. Przerażające czym się ci ludzie zajmują w czasie pracy i jeszcze z tego pokazówę robią. 🙁

    • To jest bardzo dobry pomysł. Nikomu nie przeszkadza, a jest szansa, że ktoś go zauważy i zabierze do domu. Dla tego psa to ma znaczenie.
      Pozdrawiam

  2. kocham zwierzaki ale to jest jakieś przegięcie!!! Pies biegający po urzędzie??? a jak ktoś z interesantów będzie miał alergię ??? a jeśli ktoś po prostu boi się psów i zareaguje na jego widok histerycznie??? Ktoś zupełnie nie pomyślał, ktoś próbuje się wypromować!!!

    • Jak ktoś ma problemy z własną psychą i reaguje historycznie to ma problemy z samym sobą a to trzeba leczyć u psychologa i psychiatry .a dzięki takim ludziom histerykom i nie lubiących zwierząt jest ich pelono w schroniskach .

  3. Świetny pomysł , super sprawa . Wielkie brawa dla pani Prezydent. Oby co tydzień jakiś piesek znalazł dla siebie cieplutki dom i kochających go właścicieli. A ja mam 4 koty dzikie na działce i codziennie jeżdzę dokarmiać ciepłym jedzonkiem bo mróz ich nie rozpieszcza /A miała byc wybudowana kociarnia , cisza do tej pory .żal tych zwierząt wałęsających sie po parkach , i dzialkach .ect

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick