Drugi przypadek koronawirusa w Wielkopolsce. To córka zakażonej kobiety

1
Fot. Pixabay
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło drugi przypadek zakażenia koronawirusem na terenie województwa wielkopolskiego. To córka zakażonej kobiety. Druga zdiagnozowana pacjentka przebywa na Oddziale Zakaźnym w Poznaniu, a jej stan lekarze określają jako dobry.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na terenie Polski. To mężczyzna z województwa opolskiego, dwie kobiety z województwa warmińsko-mazurskiego oraz kobieta z województwa wielkopolskiego. Ta ostatnia to córka zakażonej wcześniej kobiety. – Badania przeprowadzone w poznańskim laboratorium potwierdziły wynik dodatni u jednej z osób przybywających w kwarantannie. Jest to córka pacjentki hospitalizowanej od 8 marca w oddziale chorób zakaźnych Szpitala Miejskiego w Poznaniu. Chora została przetransportowana do szpitala i znajduje się obecnie pod opieką lekarzy. Jej stan lekarze określają jako dobry – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

ℹ Mamy 4 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone…

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Środa, 11 marca 2020

Wojewodowie nie wykluczają, że jeden ze szpitali w każdym województwie zostanie wyłączony z użytkowania i oddany tylko dla pacjentów zakażonych. – Trwają przygotowania do zwiększenia zasobów łóżkowych i ewentualne zwiększenie osób zakażonych. To są działania, które nie zostały jeszcze w pełni zaakceptowane. Ostateczna decyzja nie została podjęta – dodaje Stube.

CZYTAJ: Majostaszki, Jarmark Wielkanocny odwołane – decyzje miasta w związku z koronawirusem

Zakażonych przybywa z każdym dniem, a pod obserwacją lekarską jest także mąż oraz syn zakażonej kobiety. Oprócz najbliższej rodziny, kwarantanną został objęty także personel medyczny, który miał kontakt z pierwszą pacjentką. – Ciężko jest określić, jak szybko chorych będzie przybywać. Takie statystyki na poziomie regionalnym nie są prowadzone – mówi Stube.

W środę Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię. To epidemia choroby zakaźnej w różnych środowiskach i na dużym obszarze. Według WHO na koronawirusa może zachorować nawet do 70% społeczeństwa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick