Mąż kobiety z Poznania zakażony. Jest szafarzem i rozdawał komunię wiernym

6
fot. pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w Poznaniu. To mąż kobiety, która została zdiagnozowana jako pierwsza osoba w Wielkopolsce. Sytuacja jest niebezpieczna, bo zakażony mężczyzna jest szafarzem w jednej z parafii i w ubiegła niedzielę rozdawał komunię wiernym.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na terenie kraju. To dwie osoby z województwa podkarpackiego i jedna osoba z województwa wielkopolskiego. – Jest to mężczyzna z bezpośredniego kontaktu z osobą już hospitalizowaną. Pacjent został dziś przetransportowany na oddział zakaźny poznańskiego szpitala i znajduje się obecnie pod opieką lekarzy. Jego stan lekarze określają jako dobry – poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

ℹ️ Mamy 3 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone…

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Czwartek, 12 marca 2020

Zakażony mężczyzna to mąż kobiety, która jako pierwsza została diagnozowana na terenie Wielkopolski. Poznańskie media informują, że mężczyzna jest szafarzem w parafii w miejscowości Czapury i rozdawał wiernym komunię świętą. W województwie wielkopolskim działa już tzw. „wymazówka”. – To karetka specjalnie przystosowana do pobierania wymazów. Jeździ ona do osób, które zostały objęte kwarantanną, a personel pobiera od nich próbki do badań. W ten sposób nie transportujemy potencjalnie zakażonych do szpitali – dodaje Stube.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 11
    4

    Zatwardziali uczestnicy mszy się oburzą ale niech przemyślą bo to może być ich ostatni udział we mszy św. W obecnej sytuacji msze św. powinny być również odwołane, a jeżeli nie to nie powinna być rozdawana komunia święta, to jest tylko symbol. Chyba, że ktoś jest tak gorliwie wierzący i nie boi się zarażenia bo w ten sposób dostąpi zbawienia.
    A jeszcze wracając do odwołania mszy. Może gdyby się tak stało to ta czarna mafia zrozumie, że jest zależna od nas a nie my od nich.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick