Pierwsza konferencja nowego wojewody. Jak widzi pracę na tym stanowisku?

4
Fot. WUW Poznań
Nowy wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zwołał pierwszą konferencję prasową już w pierwszym dniu pracy, aby przedstawić się mieszkańcom województwa oraz odpowiedzieć na pytania mediów. Określił też, czym planuje się zająć w najbliższych dniach i co będzie jego priorytetem.

Michał Zieliński został nowym wojewodą wielkopolskim. Portal wlkp24.info podał tę informację jako pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego został powołany na to stanowisko 29 stycznia, a więc w miniony piątek. Poniedziałek jest jego pierwszym dniem pracy.

Od rana spotkał się z wicewojewodami: Anetą Niestrawską i Maciejem Bieńkiem, którzy zostali powołani na te stanowiska przez poprzedniego wojewodę – Łukasza Mikołajczyka. Nic nie wskazuje jednak na to, by miało dojść do roszad i zwolnień wśród najbliższych współpracowników nowego wojewody.

– Powołanie mnie na to stanowisko jest dla mnie wielkim zaszczytem i zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję. Mój plan na najbliższe dni to przede wszystkim spotkania z kierownikami wydziałów, przedstawicielami administracji zespolonej, dyskusja oraz określenie celów, które będziemy w najbliższych miesiącach wspólnie realizowali – powiedział podczas pierwszej konferencji prasowej na stanowisku wojewody Michał Zieliński.

Za jeden z głównych celów na najbliższy czas nowy wojewoda stawia sobie “płynną koordynację działań związanych z pandemią koronawirusa”. – Bezpieczeństwo mieszkańców Wielkopolski jest dla mnie i moich współpracowników priorytetem – podkreślił.

Podziękował też wicewojewodom oraz dyrektor gabinetu za przyjęcie. Jak zaznaczył, liczy na bardzo dobrą współpracę. Jako były szef poznańskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadeklarował, że będzie chciał współpracować z instytucjami zajmującymi się wsparciem rolnictwa. – Chciałbym, aby wielkopolscy rolnicy byli zadowoleni i usatysfakcjonowani ze środków, które trafiają na wieś – dodał wojewoda Zieliński.

Pierwszy dzień jego pracy na nowym stanowisku stał pod znakiem spotkań z najbliższymi współpracownikami i zapoznawaniem się z zakresem obowiązków. Najbliższe dni mają wyglądać w podobny sposób. Ma to przygotować nowego przedstawiciela rządu w Wielkopolsce do podejmowania decyzji rzutujących na sytuację w województwie.

Na pytanie dziennikarza dotyczące sprawy tzw. zamku w Stobnicy, który powstaje na obszarze Natura 2000, poinformował, że w najbliższym czasie zapozna się z dokumentacją w tym zakresie. – Obecnie ta sprawa jest procedowana w strukturach nadzoru budowlanego, więc na razie nie wykonujemy żadnych dalszych czynności – podkreślił.

To właśnie decyzja poprzedniego wojewody w związku z jednym z wątków budowy tego obiektu spotkała się z reakcją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, który oznajmił, że “utracił zaufanie” do Łukasza Mikołajczyka i rekomenduje odwołanie go ze stanowiska.

Zobacz konferencję prasową z udziałem nowego wojewody Michała Zielińskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 11
  6

  Zobaczymy – czy to nawiedzony – betn partyjny – czy normalny kompetentny urzędnik.
  Mikołajczyka odwołano za to, ze chciał działać zgodnie z literą prawa !

 2. 2
  1

  Pamiętajmy, że procent zaszczepionej populacji jest coraz wyższy, a śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Odpowiednie komisje będą to dogłębnie weryfikować, będą to badać

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick