Pedofilia – piętno na całe życie. Jak rozpoznać i pomóc ofierze pedofila?

12
Film dokumentalny braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" od dni premiery, czyli 11 maja wyświetlono na YouTube już ponad 18 milionów razy. Premiera popchnęła do dyskusji nie tylko politycznej, ale także społecznej. Zaczęto kolejny raz zastanawiać się nad tym, czy obecna kara za pedofilię jest wystarczająco wysoka? W czwartek w Sejmie przegłosowano nowelizację kodeksu karnego, która zaostrzyła kary do 30 lat więzienia i znosi przedawnienie sprawy. Pedofilia to nie tylko przestępstwo, ale psychiczny horror dla ofiary.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. Ustawa zniosła również zawiasy dla pedofilów chociaż opozycja totalna robiła wszystko, żeby nie doszło do uchwalenia tej ustawy. Opuścili salę i chcieli doprowadzić do braku quorum. Na szczęście dla potencjalnych ofiar PO-wcom PSL-owcom i im podobnym zabieg się nie udał.

 2. Jak można ufać PO skoro najpierw nie mając niczego do zaoferowania wyborcom rozpętała burzę wokół kościoła i pedofilów, a potem zbojkotowali ustawę o podwyższeniu kar dla pedofili i usunięcie możliwości wyroków w zawiasach?

  • Cywilu, obserwatorze, panie radny, to już jest niesmaczne. Wciskać ludziom kit? Jak widać kolejnym waszym idolem obok prezesa stał się kłamczuszek na stanowisku premiera. Kto oglądał transmisję ten wie, dlaczego ten bojkot. Pisana na kolanie ustawa, której zadaniem było wprowadzić zamieszanie w systemie prawnym. błędy, niedoróbki, brak możliwości dyskusji tylko biegiem żeby zatrzeć wrażenie po filmie. To wasz sposób pisania prawa tak w Warszawie jak i tu lokalnie. Projektami prawa powinni zajmować się profesjonaliści, a nie ignoranci!

  • Andrzej wolałbym gówna po psach w mieście sprzątać niż zasiadać w radzie miejskiej w twoje obecności.

 3. Najlepiej problem pedofilii w kościele określiła Doda. Powiedziała, że to nie księża są pedofilami, tylko pedofile zostali księżmi. I tutaj ma rację. Kościół powinien sprawdzać kogo przyjmuje się do seminariów i kogo się wyświęca, bo potem odpowiedzialność spada na wszystkich.

  • No niestety, to nie była armia Hallera. Dobrze, że dało się przekonać radnego Malika i Herwicha, żeby pozwolili nazwać plac przy dworcu PKP imieniem Hallerczyków. A jak ktoś nie wie kim byli Halerczycy to przypomnę, że to byli Polacy walczący w różnych armiach państw zaborczych znajdujących się we Francji, powracających polskich emigrantów na sygnał, że Polska potrzebuje żołnierzy (nie było wtedy internetu) z Ameryki tylko po to, żeby przysłużyć się do odrodzenia państwa polskiego. Potem w 1920 roku walczyli z armią czerwoną i ocalili nie tylko Polskę ale i całą Europę przed komunizmem. Niestety dzisiaj komunistów w UE nie brakuje, a POstkomuna w Polsce i w dużych miastach rządzi.

 4. Zadam jedno pytanie opozycji totalnej z PO na czele. Którzy sędziowie i z jakiej opcji politycznej orzekali dla pedofilów kary w zawieszeniu czyli żadne? I czy przypadkiem KOD-ziarze choćby tacy jak Kornaszewski i Wójcicki nie walczyli o ich dalszy udział w orzekaniu i donosili do UE, że PiS chce ich końca kariery? Czy to trzeba być tak naiwnym, żeby się dawać nabierać na narrację, iż to PiS jest winne pedofilii w Polsce, a nie II komuna rządząca przez ponad 30 lat w Polsce? Trzeba zwrócić uwagę, na to że film braci Sekielskich dotyczył tajnych kościelnych agentów SB na których mieli haka i dlatego byli poza prawem.

  • Wiesz dobrze (mam nadzieję, że wiesz, a nie piszesz nieświadomie), że sędziowie nie należą do opcji politycznych. To PiS zaczął ich dzielić na swoich i wrogów, jak zresztą resztę społeczeństwa podzielił.Nikt nie twierdzi, że PiS jst winien pedofilii w Polsce, no może poza tobą. Pis jest współwinien temu, że nic w tej sprawie przez 30 lat nie zrobiono. Rządził 2 lata, potem przez 8 lat w opozycji siedział cichutko w tej sprawie, przez ostatnie 4 lata wymyślił rejestr pedofili (bez księży, mimo że paru już miało wyroki), a po filmie Sekielskich, kiedy się okazało że 4 lata ścisłej współpracy z Kościołem, klęczenie co chwile przed biskupami, jeżdżenie do Rydzyka, pompowanie niewyobrażalnej kasy w Kościół może być obciążeniem, (bo kościół i ich robił w lewo utajniając pedofilów księży) nagle w kilka dni bubel prawniczy, byle uchwalić przed wyborami. Bzdety o ataku filmem na Kościół, kiedy nawet prymas się odcina od tego stwierdzenia, chamskie odzywki niektórych pisowskich prominentów to dowód na pogubienie się pisu. Film dotyczył nie tylko agentów. A poza tym to księża pedofile zostawali agentami, nie odwrotnie.

 5. Dramatem naszych czasów jest to, że dziś zarzuty wobec księży, również te pedofilskie są równoznaczne z wyrokiem. Publikowane przez media liberalno – lewicowe oskarżenia czynią z nich przestępców zanim jeszcze wypowie się sąd; a przecież tego rodzaju przestępstw jest bez porównania więcej w środowiskach świeckich, szczególnie o wysokim statusie społecznym. Dlatego ustawa aby filtrować wszystkie środowiska społeczne i surowo karać pedofilów jest jak najbardziej słuszna. Takie stanowisko reprezentuje poseł Jan Dziedziczak.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick