Patrykowi amputowano nogi

9
Fot. siepomaga.pl
Jak informuje rodzina Patryka Jarczaka, który podczas wakacyjnego wyjazdu zachorował na sepsę meningokokową, 18-latek przeszedł poważną operację, podczas której lekarze zdecydowali o amputacji części nóg.

Potwierdziły się najgorsze przewidywania w związku z leczeniem Patryka Jarczaka, który podczas wakacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zachorował na sepsę meningokokową. Początkowo 18-latek był w śpiączce. Następnie udało się go wybudzić, a kiedy jego stan zdrowia się poprawił na tyle, że możliwy był lot samolotem, przetransportowano go do Polski – do Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Bydgoszczy.

W środę nastolatek przeszedł poważną operację, która trwała ponad cztery godziny. Jak informuje rodzina, lekarze zdecydowali się na częściową amputację nóg poniżej kolan.

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na stronie Fundacji „Siepomaga”. Fundusze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację Patryka Jarczaka. Na 27 lutego zaplanowano także koncert charytatywny  „Murem za Patrykiem”, z którego dochód również zostanie przekazany na ten cel.

ZOBACZ TEŻ: Fenomen zbiórek internetowych. Potrafimy pomagać?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. To jest masakra!!!! W głowie się nie mieści jak w jednej chwili życie się może zwalić…. 🙁 i tylko pojechali na wczasy…

  • Nie pojechali na wczasy , tylko chłopak zachorował!!!
   Co wy wszyscy z tymi WCZASAMI!!!???
   Co to ma znaczyć, zazdrościcie wakacji???
   Ludzie , opamiętajcie się.

  • A co ty z tą zazdrością. Kto komu zazdrości, że pojechał na wczasy. Czyżbyś sądził sam po sobie? To ty się lepiej opamiętaj. Uj z taki kolegą.

 2. Jest mi przeogromnie przykro.Do ostatniej chwili mialam nadzieje, ze nie dojdzie do amputacji. Życzę Patrykowi i jego rodzinie dużo siły, żeby udzwigneli to wszystko co ich spotkało. I życzliwych ludzi wkoło siebie…

  • Tak, to na pewno, jednak jest jeszcze druga, ciemna strona tego medalu… co Patryk na to powie… bo czasem ludzie nie mogą udźwignąć amputacji…zwłaszcza gdy uprawiają sport i są młodymi osobami, przed którymi całe życie.
   Życzę wam dużo siły i z tej tragedii jednak wyniknęło coś dobrego

 3. wlasnie mlody ma szanse przystosowac sie do sytuasji protez umnie amputacja udowa byla po 60 -tce nie jest latwo uczyc sie nowego funkjonowania w tym wieku zreszta proteza ponizej 50 tys zl to patyk ajak uskrobac z renty

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick