Patryk jest już w Polsce. Jaki jest jego stan zdrowia?

14
Fot. siepomaga.pl
Mamy kolejne informacje o stanie zdrowia Patryka Jarczaka z Przygodzic, który przebywając na wakacjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zachorował na sepsę meningokokową. Chłopak po długiej walce o życie, w sobotę wylądował w Polsce. Obecnie przebywa w Klinice Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Bydgoszczy, gdzie lekarze próbują uchronić Patryka przed amputacją części kończyn.

Jesteśmy po rozmowie telefonicznej z przyjacielem rodziny, który poinformował, jak obecnie wygląda stan zdrowia Patryka. – W sobotę wylądował we Wrocławiu, stamtąd śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Tu czekała na niego sala, odbyła się także konsultacja medyczna. Po decyzji lekarzy, w poniedziałek trafił on do Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Bydgoszczy – powiedział portalowi wlko24.info.

CZYTAJ TEŻ: Patryk Jarczak wraca do Polski! Co dalej?

Od momentu lądowania w Polsce, stan chłopaka nie uległ ani pogorszeniu, ani poprawie. Wciąż grozi mu amputacja. – Na dzień dzisiejszy zagrożenie amputacją dotyczy części palców dłoni i części nóg – dodaje przyjaciel rodziny.

Patryk przebywa w komorze hiperbarycznej, jest przytomny i ma kontakt z najbliższą rodziną. Przechodzi on badania, jest pod stałą opieką lekarzy. Najbliższa rodzina Patryka przesyła ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli się do zbiórki pieniędzy na stronie siepomaga.pl oraz wszystkich, którzy są z nimi myślami i modlitwą. – Kwota leczenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pełni pokryło ubezpieczenie. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na kontynuację leczenia w Polsce – mówi przyjaciel rodziny Patryka. Na tę chwilę zabrano ponad 317 tysięcy złotych.

Rodzina wciąż prosi o wsparcie duchowe i modlitwę.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. Ja chyba czegoś nie rozumiem albo portale coś wymyślają albo nie wiem kto najpierw była wersja że ubezp pokryje koszty transportu do Pl a za zebrane pieniądze będzie opłacone leczenie w Dubaju a pieniądze które zostaną będą przekazane na inną osobę potrzebującą czy inną zbiórkę która trwa czy coś podobnie a tu się okazuje odrazu że jest odwrotnie i kasę zatrzymają moim skromnym zdaniem nie w porządku zagranie w Pl też nie ma chłopak ubezpieczenia? Mimo to życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

  • Różne były komentarze, z ubezpieczalaniami jest różnie i niekiedy może się okazać, ze ubezpieczenie nie pokrywa konkretnych zabiegów. Do końca jie było wiadomo, czy będzie możliwy transport do PL. Jeśli okazałoby się, ze w UAE konieczna jest amputacja, możliwe ze TU nie pokryło by takiego kosztu. Jak łatwo osadzać ….

  • Jak to z TU bywa, nigdy nie jest pewne czy wypłaca pieniądze. Ubezpieczenie mogło pokrywać konkretne zabiegi. Nie wiadomo było czy stan Patryka pozwoli na transport do PL bez amputacji w UAE i czy Ubezpieczenie wówczas zadziała, a proszę mi wierzyć w UAE jakość usług medycznych jest bardzo dobra, a co za tym idzie również koszt jest wysoki.
   Jak czasem nam łatwo osądzać.

  • No nie rozumiesz, niestety. Będzie na pewno potrzebne wiele rehabilitacji i niezależnie, czy jest ubezpieczony, czy nie na pewno sesje z NFZ nie wystarczą… I na pewno po takiej zbiórce z wszystkiego będą musieli się rozliczyć, a już z pewnością nie chciałbyś tych pieniędzy w zamian za swoje palce i część nóg!

  • Informacja była, że kwota jest zbierana na pokrycie kosztów oraz rehabilitację a jeśli coś z tej kwoty zostanie wtedy będzie rozdysponowane na podopiecznych fundacji. Czytanie tekstu ze zrozumieniem bywa czasami dla niektórych trudne.

 2. Bardzo, bardzo cieszę się, że Patryk jest na miejscu z rodziną. Życzę również szybkiego powrotu do zdrowia. Nawiązując do zbiórki, czy celem nie było pokrycie kosztów leczenia tam w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Myślę, że wiele osób właśnie na ten cel przeznaczyło te pieniążki, a okazuję się, że koszty leczenia zostały pokryte nie ze zbiórki, a z ubezpieczenia… Rodzina założyła zbiórkę żeby się zabezpieczyć? Bardzo nieuczciwe w moim odczuciu.

  • Jak to z TU bywa, nigdy nie jest pewne czy wypłaca pieniądze. Ubezpieczenie mogło pokrywać konkretne zabiegi. Nie wiadomo było czy stan Patryka pozwoli na transport do PL bez amputacji w UAE i czy Ubezpieczenie wówczas zadziała, a proszę mi wierzyć w UAE jakość usług medycznych jest bardzo dobra, a co za tym idzie również koszt jest wysoki.
   Jak czasem nam łatwo osądzać.

 3. Moi drodzy, nie wiecie wszystkiego, wiec nie oceniajcie.A gdyby sie okazało, ze będzie musial spędzić w Emiratach dwa miesiące, trzy, a może więcej, to skąd pieniądze?
  Dajcie spokój tej rodzinie, przeszli piekło i wciąż nie jest do końca dobrze.Wspieram Patryka i jego najbliższych modlitwa, wierzę, ze odzyska pełnię zdrowia.Datki na siepomaga.pl nie są obowiązkowe, kto nie chce, niech nie wpłaca.Pieniądze, które zostaną będą rozdysponowane na innych chorych.

 4. Widać jak czytacie informacje. Było napisane że ubezpieczenie mają do 200 tys złotych. Nie wiadomo było jak długo tam zostanie. Informacja była też taka że pieniądze będą przeznaczone za pobyt w szpitalu w razie gdyby zabrakło pieniędzy z ubezpieczenia i na dalsze leczenie w Polsce. A jeśli zostanie więcej pieniędzy to będzie przeznaczone na inną osobę. Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem !

 5. Jakie hieny. Odwalcie sie od tej rodziny. Chłopak może być okaleczony, nie wiadomo jak długo potrwa leczenie a wy juz liczycie im pieniądze. Co za szambo. Noe znam chłopaka ani rodziny ale życzę im jak najlepiej. Trzymaj się chłopaku !

 6. Hejterzy miejcie litość dla rodziny i Patryka ,kto wypisuje takie zawistne komentarze ,życzę żeby Was nie spotkała taka tragedia wstyd i hańba opamiętajcie się. Patrykowi życzę dużo siły i wytrwania .Rodzicom bardzo współczuję .

 7. Hejterzy miejcie litość dla rodziny i Patryka ,kto wypisuje takie zawistne komentarze ,życzę żeby Was nie spotkała taka tragedia wstyd i hańba opamiętajcie się. Patrykowi życzę dużo siły i wytrwania .Rodzicom bardzo współczuję .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick