DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Murem za Patrykiem, czyli koncert charytatywny w ramach pomocy Patrykowi Jarczakowi

Kolejni ludzie włączają się w pomoc dla Patryka Jarczaka, który będąc na wakacjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zachorował na sepsę meningokokową. Natychmiast trafił do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. Groziła mu amputacja kończyn. Na szczęście medycy doprowadzili do tego, że 18-latek się wybudził i mógł zostać przetransportowany do Polski.

Po przylocie do kraju od razu trafił do szpitala, gdzie lekarze podjęli dalsze leczenie. W międzyczasie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na pokrycie jego kosztów bądź transportu do Polski. Ostatecznie okazało się, że ubezpieczenie pozwoliło na pokrycie kosztów lotu, więc zebrane pieniądze pozwolą na sfinansowanie dalszego leczenia i rehabilitacji.

Do akcji pomocowej włączyli się kolejni mieszkańcy, którzy postanowili zorganizować koncert charytatywny „Murem za Patrykiem”. Zaplanowano go na środę 27 lutego na godz. 17.00. Odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury. „Celem koncertu jest wsparcie finansowe leczenia i rehabilitacji Patryka Jarczaka. Zbiórka na stronie fundacji Siepomaga pokazuje codziennie, że pomaganie jest ważne dla osób indywidualnych i społeczności lokalnych. Wsparcie pieniężne nadal jest potrzebne, stąd wspomniane wydarzenie” – informują organizatorzy koncertu.

Muzyczne wydarzenie organizowane jest przez Ostrowskie Centrum Kultury, III Liceum
Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Technicznych – macierzystą szkołę Patryka. „Prowadzącymi będą uczniowie III LO i ZST, a usłyszeć i zobaczyć będzie można artystów z Ostrowa i okolic. Odbędzie się licytacja przekazanych darów i voucherów, będzie można również kupić ozdoby i kartki świąteczne, porozmawiać przy kawie i ciastku, dla najmłodszych przewidziano malowanie twarzy” – dodają organizatorzy.

Szczegółowe informacje dostępne w wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/376017883021624

Plan koncertu

17:00 – Al Dente
17:25 – Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy”, Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice” i Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”
18:08 – Studio Dance Academy
18:15 – ArtSchool i System
18:45 – soliści z III LO
19:10 – Trema
19:20 – To All Units
19:35 – Natamaran

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz