„Pasiaki biało-czerwone”. KPR Ostrovia ma swój hymn! [WIDEO]

4
„Pasiaki biało-czerwone” to hymn Arged KPR Ostrovia, który towarzyszy kibicom w Arenie Ostrów od początku sezonu PGNiG Superligi. Teraz utwór autorstwa Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka z zespołu Big Cyc doczekał się oficjalnego wideo zrealizowanego przy współpracy z Telewizją Proart. - To była inicjatywa klubu. Jest nowy zarząd, nowe rozdanie, młode chłopaki działają nowocześnie. Zgłosili się do mnie, żebym napisał dla nich taki „You'll never walk alone” i bardzo mi się ten pomysł spodobał – mówi autor tekstu i muzyki.

– Jestem kibicem sportowym, bywałem na meczach piłkarskich w Niemczech, gdzie jest to bardzo mocno rozwinięte. Każdy klub ma swój hymn, który brzmi dumnie i sprawia, że chce się być z tą drużyną. Chciałem, żeby to był utwór taneczny i prosty do zaśpiewania – mówi „Dżej Dżej”. – Napisałem tekst, muzykę, gram także na wszystkich instrumentach, sam także zmasterowałem. Tak właśnie chciałem, żeby to było od A do Z moje. Wspierał mnie oczywiście zarząd Ostrovii, który podał mi słowa-klucze, które mają się znaleźć w tekście – dodaje Jacek Jędrzejak.

Jacek Jędrzejak to ostrowianin z krwi i kości, jeden z założycieli i lider zespołu Big Cyc. Od lat można zobaczyć go na głównych arenach sportowych miasta. Jest kibicem koszykówki, żużla oraz piłki ręcznej. Kopaną ogląda najczęściej w telewizji, preferując Bundesligę i Premier League.

– Chodzę prawie na każdy mecz KPR Ostrovia. Pamiętam kiedy pierwszy raz puszczono ten hymn w hali, trochę się wstydziłem. Nie wiedziałem, jaka była reakcja. Tekst był jednak napisany na klaskaczach i ku mojemu zdziwieniu wiele osób zaczęło śpiewać. Na kolejnych już dołączyłem do kibiców i zacząłem śpiewać razem z nimi – kończy Jędrzejak.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Jeśli wziąć historię szczypiorniaka, to te pasiaki są całkiem a propos. Jestem pewien, że to wyszło przez przypadek…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick