Osuszają raszkowską Kąpielkę. Na dniach ruszy jej rozbudowa

0
Fot. raszkow.pl
Rozbudowa Kąpielki to jedna z większych i bardziej oczekiwanych inwestycji na terenie gminy Raszków. Prace mają rozpocząć się już na początku sierpnia. Poinformowano także, że w przetargu wyłoniono firmę wykonawczą. Od kilku dni trwa spuszczanie wody ze zbiornika, a ryby przeniesiono do innych akwenów.

Obecna powierzchnia lustra wody raszkowskiej Kąpielki to 1,3 ha. Po rozbudowie ma ona wynosić aż 5,5 ha. – W okół będzie ścieżka, by można było swobodnie jeździć na rowerze, czy na rolkach. Pojawi się 15 aeratorów, które na bieżąco będą utrzymywać czystość wody. Teren Kąpielki będzie oświetlony oraz pojawią się kamery monitoringu. Pojawi się też pole fotowoltaiki, które będzie zasilać cały obiekt – informuje Jacek Bartczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków.

Dokumentacja była przygotowywana przez ponad dwa lata. Teraz samorząd poinformował, że rozstrzygnięty został przetarg. Zgłosiło się do niego ośmiu wykonawców a zwycięzca wycenił prace na 11,8 mln zł. Władze Raszkowa pozyskały na ten cel dofinansowanie w kwocie 10,5 mln zł.

Wykonawca ma rozpocząć prace już na początku sierpnia, a od kilku dni trwało spuszczanie wody z Kąpielki. Ryby przeniesiono do sąsiednich akwenów. Przy tej okazji okazało się, że ryby rosną, jak na drożdżach. – Tołpygi wpuszczone do Kąpielki 9 lat temu urosły z wagi około 3 kg do wagi 30-40 kg – informuje włodarz.

CZYTAJ TAKŻE: Blisko 20 milionów dla gmin powiatu ostrowskiego. Ile i na co dostały?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick