Ostrowskie źródło zarażenia mieszkańca Grabowa?

0
Ostrzeszowski sanepid przeprowadził już wywiad z mężczyzną, który przeszedł wirusowe zapalenie wątroby typu A. W relacji zarażonego pojawia się prawdopodobne źródło - to lokale gastronomiczne z Ostrowa i okolic.

Procedura sanepidu w przypadku wykrycia zarażenia WZW typu A polega m.in. na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, u której stwierdzono wystąpienie „żółtaczki pokarmowej”. Mężczyzna z Grabowa nad Prosną jest już w domu. Wciąż przyjmuje leki oraz jest pod kontrolą lekarzy. Należy tutaj podkreślić fakt, że raz przebyta choroba uodparnia organizm na zawsze – mówili w programie „Komentarze i opinie” doktor Adam Stangret z ostrowskiego SOR-u oraz Tadeusz Biliński – dyrektor ostrowskiego sanepidu.

Z wywiadu przeprowadzonego przez ostrzeszowski sanepid wynika, że zarażony mężczyzna sporo podróżuje. Pracuje jako kierowca i w czasie, gdy mogło dojść do zarażenia wirusem HAV stołował się wielokrotnie w przydrożnych barach lub (i) punktach z gastronomią zlokalizowanych w Ostrowie lub okolicach miasta. To potwierdza zatem przypuszczenia epidemiologów, że ognisko zarażenia wirusem znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim.

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick