DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrów. Wybuch gazu w kamienicy. Mężczyzna bardzo ciężko poparzony

Na miejscu pracowała straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. – Doszło do wybuchu butli propan-butan. Większość mieszkańców budynku ewakuowała się sama przed przybyciem służb. Jeden z mężczyzn mieszkający w kamienicy trafił do szpitala. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu też 4-miesięcznego dziecka, które mieszkało nad miejscem wybuchu. Przebywało w dużym zadymieniu stąd ta decyzja – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu pojawiło się też Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, który zapewniło poszkodowanym lokatorom miejsce w hotelu. Mimo wybuchu, nadzór budowlany dopuścił budynek do dalszego zamieszkania.

W ciężkim stanie do szpitala trafił jeden z mieszkańców. – Jego stan jest bardzo ciężki. Są to rozległe poparzenia prawie całego ciała. Przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii – informuje lek. Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak poinformował Adam Stangret, dziś mężczyzna zostanie przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Leczenia Oparzeń w Poznaniu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz