Ostrów. Wybuch gazu w kamienicy. Mężczyzna bardzo ciężko poparzony

0
W nocy po godzinie 1.00 doszło do wybuchu gazu w jednym z mieszkań w kamienicy przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jeden z lokatorów mieszkania został bardzo ciężko poparzony i w ciężkim stanie przewieziony do szpitala. Pod opiekę lekarzy trafiło też 4-miesięczne dziecko.

Na miejscu pracowała straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. – Doszło do wybuchu butli propan-butan. Większość mieszkańców budynku ewakuowała się sama przed przybyciem służb. Jeden z mężczyzn mieszkający w kamienicy trafił do szpitala. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu też 4-miesięcznego dziecka, które mieszkało nad miejscem wybuchu. Przebywało w dużym zadymieniu stąd ta decyzja – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu pojawiło się też Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, który zapewniło poszkodowanym lokatorom miejsce w hotelu. Mimo wybuchu, nadzór budowlany dopuścił budynek do dalszego zamieszkania.

W ciężkim stanie do szpitala trafił jeden z mieszkańców. – Jego stan jest bardzo ciężki. Są to rozległe poparzenia prawie całego ciała. Przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii – informuje lek. Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak poinformował Adam Stangret, dziś mężczyzna zostanie przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Leczenia Oparzeń w Poznaniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick