Ostrów. Były prezes OZC i Holdikomu wraca do spółek [TYLKO U NAS]

12
Od dzisiaj „na salony” ostrowskich spółek powraca Jan Grześkowiak – wieloletni prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego oraz prezes Holdikomu w latach 2007-2008. Teraz zasiada na fotelu prezesa CRK Energia – nowej gałęzi Centrum Rozwoju Komunalnego. Spółka będzie odpowiedzialna za realizację strategii samowystarczalności energetycznej miasta.

Dzisiaj spółka CRK powołała oficjalnie prezesa „gałęzi” instytucji, jaką jest CRK Energia. Został nim Jan Grześkowiak, przez lata związany z ostrowskimi spółkami. – CRK Energia to spółka, która będzie zajmowała się organizacją całego ostrowskiego rynku energetycznego. Będzie to twór, służący temu, byśmy umiejętnie skupili się na pojęcie „rynek energetyczny”. Chcemy powalczyć o to, by część pieniędzy mieszkańców wydawana na energię elektryczną pozostawała w Ostrowie – mówi w dużym skrócie prezes CRK, Bartosz Ziółkowski. W uproszczeniu CRK Energia zamierza zainwestować na giełdzie w energię, potem ją dystrybuować, a dalsze plany zakładają własną produkcję energii elektrycznej w obrębie miasta. Tak dzieje się już teraz na przykładzie współpracy Miejskiego Zakładu Komunikacji z Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym. OZC produkuję energię z biomasy i własną siecią przesyła do stacji w MZK, na których ładowane są elektryczne autobusy. Miasto chce, aby takich działań było więcej i aby wykorzystywać istniejące już sieci przepływu energii do dystrybuowania jej na teren całego miasta. Współpracować mają przedsiębiorcy, miejskie spółki i instytucje, ostatecznie mieszkańcy. Ziółkowski szacuje przy bardzo optymistycznych wyliczeniach, że przy takiej strategii w mieście może zostać nawet 400 milionów rocznie. Choćby procent był mniejszy, kwota i tak pozostaje imponująca.

Więcej o CRK Energia pisaliśmy na portalu wlkp24.info >> https://wlkp24.info/mniejsze-oplaty-za-energie-i-wiecej-miejsc-pracy-takie-sa-plany-w-ostrowie

Za wdrażanie wszelkich rozwiązań i koordynowanie działania spółki CRK Energia od dzisiaj jest odpowiedzialny Jan Grześkowiak, który przez lata był związany z OZC i Holdikomem, na którego zgliszczach powstało CRK.

Grześkowiak to 58-letni absolwent wrocławskiej Akademii Rolniczej (magister inżynier mechanik) oraz podyplomowych studiów biznesu i marketingu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W latach 1988-1991 był zatrudniony w przedsiębiorstwie SKLEJKA-EKO S.A. W roku 1991 objął stanowisko dyrektora i prezesa zarządu Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego i pozostawał nim do początku lat dwutysięcznych. Był też członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej Sp.z o.o. w Skwierzynie.

Jan Grześkowiak swoją karierę zawodową chciał rozwijać także w Poznaniu. W 2003 roku przez tamtejsze media lokalne był wymieniany jako jeden z najpoważniejszych kandydatów na dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, rekomendował go sam Mirosław Kruszyński, były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, ówcześnie wiceprezydent Poznania.

Jakie będą jego zadania i jak widzi działalność spółki CRK Energia – dziś jako pierwsi zapytaliśmy Jana Grześkowiaka. Odpowiedź w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 16
  7

  Stołki, stołki, stołki. Holdikom rośnie w siłę. Idzie stare.
  A miało być oszczędnie, Holdikom miał zniknąć, a jego przemianowano i zobaczcie jak sie rozrasta. Halo, zagraniczni udziałowcy OZC, kasa ucieka 😉

 2. 14
  7

  no to jak do tego rozpędzonego pociagu ostrowskiej gospodarki komunalnej wsiądzi grześkowiak, to mieszkańcy powinni sie mocno trzymać…… za portfele 🙂

 3. 6
  9

  Widać , że odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Bardzo dobrze , że zaczynają działać ludzie , którzy są fachowcami w swojej branży. Ktoś taki jak p.Grześkowiak , który nie jedną spółkę wyprowadził na prostą , powinien sobie doskonale poradzić z zadaniem prezesa CRK – Energia .Zaangażowanie do współpracy tak dużej liczby podmiotów jest nie lada wyzwaniem .To są pomysły ,które wyprzedzają teraźniejszość. Dajmy im działać . Brawo !!!! Do przodu Ostrów !!!!

 4. 5
  2

  To jest faktycznie osiągnięcie i sukces:
  „był wymieniany jako jeden z najpoważniejszych kandydatów na dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg”
  zwracam uwagę na słowo: „najpoważniejszy”
  no i jeszcze rekomendacja Mirosława Kruszynskiego – wow -to jest szok – ta rekomendacja otwiera salony Europy, a co dopiero zapyziałego Ostrowa – ten gośc wprowadzi nas w XXI, nie, co ja piszę … XXII wiek – oczywiście strategicznie

 5. 12
  3

  Ojeju jak Ziółkowski zaczyna mieć wizję to ja spadam z tego miasta. Pamietacie jaki zrobił sobie bilbord wyborczy? Ja pamietam napisał sobie PREZYDENT OSTROWA”. Jakie to jaja, zamiast grzebac holdikom to tworza spółki , spółeczki będzie można więcej kolesiów obsadzić. A jak tam dla nas te udogodnienia. Dla nas przedsiebiorców. Miałą być fotowoltaika a jakoś nie słychac o sukcesac holdikomu w tym względzie i w każdym innym

 6. Facet wylatywał ze wszystkich swoich funkcji z wielkim hukiem. Zdaje się, że ma przerośnięte EGO, problemy emocjonalne i nie potrafi współpracować z ludźmi. Ciekawe jak będzie tym razem? Pomimo to, życzę mu sukcesu, może się w końcu czegoś nauczył?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick