Ortopedia do remontu. Wymienią praktycznie wszystko [ZDJĘCIA]

7
1,9 mln zł. Tyle powiat ostrowski przeznaczy na remont kolejnego oddziału ostrowskiego szpitala. Tym razem będzie to ortopedia. Dziś podpisano umowę z wykonawcą, pierwsze prace rozpoczną się w lutym przyszłego roku i potrwają do czerwca. "Ostrowska ortopedia nie od dziś jest oblegana, a remont nie tylko zapewni komfort pacjentom i personelowi, ale też pozwoli na wykonywanie większej liczby zabiegów planowych" – mówili lekarze.

– Oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu od lat działa na pełnych obrotach, wykonując szereg różnych zabiegów. Ostrowscy specjaliści z nowatorskich rozwiązań medycznych są znani w całej Polsce, ale teraz dominują zabiegi z zakresu chirurgii urazowej wyjaśnia kierownik oddziału, dr Mirosław Falis.

CZYTAJ: Miasto przekazało Caritas koncentrator tlenu i pulsoksymetry. Sprzęt można wypożyczyć

Poza tym w ostrowskim szpitalu robi się średnio około 500 operacji wymiany stawów rocznie. Dla takiej liczby pacjentów trzeba stworzyć odpowiednie warunki. Stąd decyzja o remoncie. Pieniądze znalazły się w kasie powiatu, choć w trudnych czasach pandemii nie było to łatwe.

Wykonawcę już wyłoniono. Zakres prac będzie podobny do tych na innych oddziałach. Mówiąc w skrócie – wszystko do wymiany. Ekipa wejdzie na oddział w lutym przyszłego roku, a cały remont musi zakończyć się do czerwca. Przez ten czas trzeba będzie nieco ograniczyć liczbę wykonywanych zabiegów, zwłaszcza tych najbardziej popularnych, czyli endoprotez, ale na pewno nie będą zawieszone całkowicie – zapewnia kierownik oddziału.

CZYTAJ: Z namiotu do kontenera. Teraz w nim pobierają wymazy

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 18

  A dlaczego chirurgia ogólna nie będzie miała “praktycznie wszystkiego wymienionego”, tak jak wcześniejsze remonty innych oddziałów

 2. 14

  No właśnie. Dlaczego chirurgia ogólna jako jedyny oddział w tym szpitalu nie będzie miała wyremontowanych wszystkich pomieszczeń ? Bez węzłów sanitarnych przy salach pacjenci nadal będą stać w kolejce do toalety i pod prysznic. Dlaczego na tak licznie obłożony oddział nie przeznaczono wystarczającej liczby funduszy ? Personel czy pacjenci na to nie zasługują ?

 3. Od 1995 roku chirurgia ogólna nie miała “praktycznie wszystkiego wymienionego”, tak jak wcześniejsze remonty innych oddziałów. Bo nikt z Chirurgów nie angażuje się politycznie, a poprzednie kierownik-ordynator o to nie dbał. W chwili obecnej mamy bardzo dobrego ORDYNATORA, ale on nie jest politykiem a tylko super chirurgiem.
  Dobrze że jest remont oddziału ortopedii i traumatologii narządu ruchu- mamy tam bardzo dobrych specjalistów.
  Ale chirurgia ogólna zawsze jest potrzebna i ktoś tut strasznie zaniedbał!!!

 4. 2
  1

  Dlaczego nie będzie całkowitego remontu to jest jest pierwsza sprawa?A druga sprawa to , że pan dyrektor pozwolił odejść najlepszym chirurgom.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick