Z namiotu do kontenera. Teraz w nim pobierają wymazy

1
Kontener zastąpił namiot przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Pleszewie / fot. Pleszewskie Centrum Medyczne
Pleszewski szpital pozbył się namiotu i zamienił go na kontener. Dostarczono go z Agencji Rezerw Materiałowych i zastąpił dotychczasową konstrukcję, która służyła za miejsce do poboru wymazów w kierunku SARS-CoV-2. Kontener jest praktyczniejszy i wygodniejszy, a przede wszystkim ogrzewany. To istotne ze względu na zbliżającą się zimę.

Na terenie Pleszewskiego Centrum Medycznego nie trzeba już wchodzić do namiotu, aby pobrać mieć pobrany wymaz na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zastąpił go kontener przekazany przez Agencję Rezerw Materiałowych. Został ustawiony w tym samym miejscu, co namiot, ale jego największą zaletą jest ogrzewanie, które ma poprawić komfort pacjentów i personelu szpitala, który wykonuje testy. A tych dziennie wykonuje się w Pleszewie ok. 80.

CZYTAJ: Pojedzie ciągnikiem do Rudy Śląskiej, by pomóc Fabiankowi

Władze szpitala zawnioskowały do agencji o dostarczenie kontenera, właśnie w tym celu – aby zastąpić namiot służący mieszkańcom powiatu od początku pandemii. To spotkało się z pozytywnym odzewem. – Nowy kontener nie jest podatny na warunki atmosferyczne. Bardzo istotne jest również to, że jest w nim elektryczność, nie trzeba się więc martwić o oświetlenie – mówi Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Aby zapobiec tworzeniu się kolejek, pacjenci kierowani do zrobienia wymazu, są informowani o konkretnej godzinie, o której mają się stawić pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 10 lat temu było wymieniane oświetlenie na ulicy 3 mają w Ostrowie i zapomniano o założenie jednej lampy. Kiedy ona zostanie założona?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick