Okulistyka w ostrowskim szpitalu oficjalnie otwarta!

7
Oddział okulistyczny jednego dnia w ostrowskim szpitalu od dawna wymagał remontu. Po ukończonych pracach modernizacyjnych wreszcie nadszedł czas na oficjalne otwarcie. Sprzęt najnowszej generacji pozwoli na szybkie przeprowadzanie zabiegów zaćmy, która dotyka coraz więcej osób.

Oddział zapewni większy komfort nie tylko pacjentom, ale także kadrze medycznej. – Jest to duży skok cywilizacyjny i duży plus dla zakresu usług jakie świadczy ostrowski szpital – mówi Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Aktualnie na oddziale pracuje czterech lekarzy i osiem pielęgniarek. Zabiegi wykonywane są codziennie, nawet w weekendy, jeśli jest taka potrzeba. Operacje zaćmy są nielimitowane, co oznacza, że za każdy zabieg koszty pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. – Zaćma jest chorobą powszechną i zapotrzebowanie na operacje jest bardzo duże. Przyjeżdżają do nas pacjenci nie tylko z Ostrowa, ale także z miejscowości znacznie oddalonych od miasta – powiedział Bartosz Harasimowicz, kierownik Oddziału Okulistycznego.

Koszt budowy Oddziału Okulistycznego to ponad milion złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 3
    3

    Wszyscy wola się leczyć w innych szpitalach np w Pleszewie. Panie Rajski i odwladny pośle Ławniczak powiedzcie dlaczego. Propaganda. To jak z kardiologia sprzęt jest, ale nie ma kto leczyć. I ten wasz tarchalski. Pacjenci od dawna są złe traktowani w ostrowskim szpitalu. Rajski i Ławniczak to jest zagadka.

    • Co do Tarchalskiego to należy się szacunek dla jego dokonań i tego ,że mamy taki oddział w Ostrowie.Bo gdyby nie on,nie mielibyśmy dobrego oddziału.Okoliczne szpitale nam zazdroszczą i tyle

  2. Pracując w tym szpitalu nie odczuwam braku pacjentów!
    Nie chcą sie leczyć w ostrowie? Szczególnie widać to w kolejkach na nocną świąteczną opiekę medyczną a i chętnych na Sor też nie brakuje…mówi Pani ze do Pleszewa jeżdżą? A Położnictwo w tym roku bije rekordy w przyjęciach rodzących w naszym regionie, ciekawe ma pani statystyki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick