Okradł kilkadziesiąt kościelnych skarbon. „Wpadł” wychodząc z kościoła

0
Fot. Pixabay
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 38-latka podejrzanego o kilkadziesiąt kradzieży z kościelnych skarbon. Jego łupem miało paść ok. 600 zł w okresie od września do minionego wtorku.

Informacja o złodzieju wpłynęła na policję we wtorek 23 października, a kilka dni później 38-letni mężczyzna podejrzany o kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbon został złapany. Okazał się nim mieszkaniec powiatu pleszewskiego. – Mundurowi uzyskali rysopis sprawcy i udali się w rejon zdarzenia. Po chwili funkcjonariusze zauważyli wychodzącego z kościoła mężczyznę, który odpowiadał posiadanemu rysopisowi. Policjanci postanowili go zatrzymać. Jak ustalono, do Ostrowa Wielkopolskiego przyjeżdżał autobusem i w okresie od początku września do minionego wtorku dokonał kilkudziesięciu kradzieży z kościelnych skarbon. W ten sposób mężczyzna skradł około 600 zł – mówi nadkom. Krzysztof Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Bądź na bieżąco. Obserwuj nas na Twitterze <<

– Podczas przeszukania okazało się, że miał przy sobie przedmioty służące do popełnienia przestępstwa – dodaje. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu nawet 5 lat więzienia. Przyznał się do winy. Teraz odpowie przed sądem.

PRZECZYTAJ TEŻ:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick